30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası Durgun Olmasına Rağmen Bazı DeFi Tokenlerinde Fiyat Artışı Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının geneli durgun olmasına rağmen bazı DeFi tokenlerinde önemli fiyat artışları yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi tokenleri Maker (MKR), Compound (COMP) ve AAVE fiyatlarında önemli bir artış yaşanıyor.
  • Lider kripto para Bitcoin ise 2018’den bu yana en kötü 2. çeyrek performansını geride bıraktı.

Kripto para piyasası büyük ölçüde durgun kalmaya devam ederken, Maker (MKR), Compound (COMP) ve Aave (AAVE) gibi bazı merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlerde bugün fiyat artışı yaşanıyor.

Binance indirim kodu

DeFi Tokenleri Yükseliyor

CoinGecko verilerine göre, popüler Ethereum tabanlı platformlar MakerDAO ve Maker Protocol’ün yönetim tokeni olan MKR, son 24 saatte %11’lik bir artış kaydetti. MKR, şu dakikalarda 2.544 Dolar civarında işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi Pulse tarafından sağlanan veriler ise Maker’ın şu anda sektördeki en büyük üçüncü platform olduğunu ve bu anlamda 6.65 milyar Dolarlık bir kilitli değere sahip olduğunu gösteriyor.

Buna karşılık, çok zincirli bir Ethereum-Polygon DeFi ödünç verme platformu olan Aave, 10.32 milyar Dolarlık değeriyle en üst sırada yer alıyor. Platformun yönetim tokeni AAVE ise son 24 saatte %5 artışla 236 Dolar fiyatına ulaştı.

6.34 milyar Dolarlık kilitli değeriyle 5. sırada yer alan Compound protokolünün yönetim tokeni COMP’un fiyatı da bugün %16 oranında arttı. COMP, şu anda 338 Dolar civarında seyrediyor.

İlk 10 Kripto Paraya Negatif Hava Hakim

DeFi tokenlerinin bugün attığı pozitif adımlar, ilk 10’daki büyük kripto paraların çoğunu geride bıraktı. Örneğin Bitcoin, gün içinde yaklaşık %3 düşüşle 33.500 Dolar seviyesinde mücadele vermeye devam ediyor. Piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise son 24 saatteki %1’lik düşüşü ile 2.100 Dolar civarında işlem görüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, 50.000 Dolar Fiyatını Yeniden Test Ediyor: BTC, Bu Seviyeyi Aşabilecek mi?

Diğer kripto paralardan Binance Coin %1’lik düşüşle 287 Dolar, Cardano %1.2’lik artışla 1.34 Dolar, Dogecoin %0.8 artışla 0.25 Dolar, XRP %0.5’lik düşüşle 0.66 Dolar ve Polkadot da %0.2’lik düşüşle 15.4D Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar