8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası Durgun Seyrediyor; Ancak Tezos ve Cosmos Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son zamanlardaki büyük güncellemeler Tezos ve Cosmos fiyatlarını yükseltti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tezos, düne göre %16.67 oranında bir büyüme yaşadı ve mevcut fiyatı olan 5.95 Dolara yükseldi.
  • Cosmos’un yerel $ATOM tokeni de son 24 saatte %9.29 oranında büyüyerek 21.93 Dolar fiyatına ulaştı.

Kripto para piyasasının geneli durgun seyrederken, altcoinler Tezos ve Cosmos, son yirmi dört saatte önemli kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Tezos Fiyat Artışı

Kripto veri toplayıcısı Nomics’e göre Tezos, düne göre %16.67 oranında bir büyüme yaşadı ve mevcut fiyatı olan 5.95 Dolara yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tezos, Ethereum gibi (yakında hisse kanıtı blok zincirine geçişini tamamlayacak), geliştiricilerin akıllı sözleşmeler kullanarak uygulamalar ve finansal hizmetler oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciridir.

2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana Tezos ağı, en sonuncusu bu ayın başında yayınlanan ‘Granada’ da olmak üzere 7 büyük güncelleme gerçekleştirdi. Granada, ağdaki blok sürelerini 60 saniyeden 30 saniyeye indirdi ve akıllı sözleşmelerdeki gaz tüketimini büyük ölçüde azalttı.

Tezos, bu hafta başlarında blok zincirinin kurumsal ilgiyi çektiği haberiyle fiyatını artırmaya başladı. İsviçreli işletmeler arası banka Incore, Avrupa bankalarının kendi dijital varlıklarını basması için bir Tezos token standardı geliştirmek üzere İsviçreli BT danışmanlık firması Inacta ve dijital varlık yöneticileri Crypto Finance AG ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Cosmos Fiyatı Neden Artıyor?

Bir diğer altcoin Cosmos da bugün yükselişte. Cosmos’un yerel $ATOM tokeni son 24 saatte %9.29 oranında büyüyerek 21.93 Dolar fiyatına ulaştı.

Cosmos’un fiyat artışı, 18 Ağustos’ta Emeris adlı zincirler arası bir DeFi arayüzünün piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi. Lansmandan önce $ATOM, yaklaşık 15 Dolar değerindeydi. Lansmanın hemen ardından ise 20 Dolar seviyesini geçti.

İlgili Haber:  Polygon (MATIC) Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 2.66 Dolar!

Daha yakın zamanlarda Cosmos, Ethereum ağı ile bir köprü kurduğunu açıkladı. Cosmos üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Sifchain’in blok zincirler arası iletişim protokolü (IBC) ile entegrasyonu, Cosmos ve Ethereum ağları arasında alım satımı mümkün kıldı.

Piyasalar için yavaş bir gün; ancak iki altcoin projesinin başarısı, kripto sektöründe her zaman iyi haberler olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar