Frankfurt, Hesse, Germany - April 17, 2018: Many coins of various cryptocurrencies

Geçtiğimiz haftanın kaybedenleri bugünün en büyük kazananları olarak ortaya çıkıyor. Ancak Bitcoin hala daha biraz geride görünüyor.

Kripto paraların çoğu bugün yine yeşil renklerde göze çarpıyor. Gün içerisinde yaşanan ani bir duygu değişikliğinin ardından hafta başında ortaya çıkan kayıpların bir kısmı telafi edilmiş görünüyor.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri dün 30 günün en düşük seviyesi olan 325 milyar dolara geriledi ancak şu anlarda ise neredeyse 343 milyar dolara kadar yükseldi. Bu da bir gecede 18 milyar dolar eklenmesi anlamına geliyor.

Büyüme Altcoin Pazarındaki Kazanımların Sonucu

Bu büyümenin çoğu, altcoin pazarındaki kazanımlara bağlanabilir. Çünkü ilk 10 altcoinin tamamı bugün güçlü bir şekilde yeşil renkte görünüyor. Chainlink (LINK) şu anda bu grubun başında yer alıyor ve son 24 saatte %16 oranındaki artışla 9.56 dolara ulaşırken, Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT)’un her biri %4’ün üzerinde artış yaşadı. Bu anlamda Altcoin pazarı bir bütün olarak yükseliş trendinde denilebilir. Buradaki yükseliş oranı ise son gün içinde %5.2 olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin (BTC) ise dün gece 10.786 dolara kadar yükseldi ancak şu anda 10.613 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin, altcoin piyasaları daha iyi performans gösterdiği için belli bir miktar düştüğü dile getiriliyor.

En Önemli Kripto Paralar Geçtiğimiz Hafta %10-20 Arasında Düşmüştü

Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu 24 saatlik zaman ölçeğinde iyi performans gösteriyor olsa da, geçen hafta yaşanan kayıpların ardından %80’den fazlası hala kırmızı renkte görünüyor. Bu zaman dilimi içerisinde Chainlink, Ethereum ve Polkadot en kötü performans gösteren birimleri olarak dikkat çekti ve her biri %10-20 arasında düşüş yaşadı. Bu anlamda düşünüldüğünde ise Bitcoin nispeten daha iyi durumda görünüyor ve geçen hafta sadece %2.8’lik bir kayıp yaşadı.

İlgili Haber:  Bitcoin’den Bugüne Kadar 430’dan Fazla Altcoin Türetildi

Bu olumlu sıçramanın ise Rusya’nın kripto cüzdanı sahipleri için potansiyel hapis cezası düzenlemelerinin ve bugün sona erecek olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarında 1 milyar dolardan fazla para çekilme ihtimallerine rağmen gerçekleşmesi ise umut verici olarak değerlendiriliyor.

Bununla birlikte, dün 39’dan 46’ya yükselen Crypto Fear & Greed Index’ine göre genel piyasa duyarlılığında hafif bir iyileşme oldu. Bu, hissiyatın daha olumlu hale geldiği ancak yine de piyasadaki hafif bir korku durumunun devam ettiği anlamına geliyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın