20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası Geçen Haftaki Düşüşten Sonra Tekrar Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz haftanın kaybedenleri bugünün en büyük kazananları olarak ortaya çıkıyor. Ancak Bitcoin hala daha biraz geride görünüyor.

Binance indirim kodu

Kripto paraların çoğu bugün yine yeşil renklerde göze çarpıyor. Gün içerisinde yaşanan ani bir duygu değişikliğinin ardından hafta başında ortaya çıkan kayıpların bir kısmı telafi edilmiş görünüyor.

Binance indirim kodu

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri dün 30 günün en düşük seviyesi olan 325 milyar dolara geriledi ancak şu anlarda ise neredeyse 343 milyar dolara kadar yükseldi. Bu da bir gecede 18 milyar dolar eklenmesi anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Büyüme Altcoin Pazarındaki Kazanımların Sonucu

Bu büyümenin çoğu, altcoin pazarındaki kazanımlara bağlanabilir. Çünkü ilk 10 altcoinin tamamı bugün güçlü bir şekilde yeşil renkte görünüyor. Chainlink (LINK) şu anda bu grubun başında yer alıyor ve son 24 saatte %16 oranındaki artışla 9.56 dolara ulaşırken, Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT)’un her biri %4’ün üzerinde artış yaşadı. Bu anlamda Altcoin pazarı bir bütün olarak yükseliş trendinde denilebilir. Buradaki yükseliş oranı ise son gün içinde %5.2 olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin (BTC) ise dün gece 10.786 dolara kadar yükseldi ancak şu anda 10.613 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin, altcoin piyasaları daha iyi performans gösterdiği için belli bir miktar düştüğü dile getiriliyor.

En Önemli Kripto Paralar Geçtiğimiz Hafta %10-20 Arasında Düşmüştü

Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu 24 saatlik zaman ölçeğinde iyi performans gösteriyor olsa da, geçen hafta yaşanan kayıpların ardından %80’den fazlası hala kırmızı renkte görünüyor. Bu zaman dilimi içerisinde Chainlink, Ethereum ve Polkadot en kötü performans gösteren birimleri olarak dikkat çekti ve her biri %10-20 arasında düşüş yaşadı. Bu anlamda düşünüldüğünde ise Bitcoin nispeten daha iyi durumda görünüyor ve geçen hafta sadece %2.8’lik bir kayıp yaşadı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Uzay İnovasyonunu Besliyor

Bu olumlu sıçramanın ise Rusya’nın kripto cüzdanı sahipleri için potansiyel hapis cezası düzenlemelerinin ve bugün sona erecek olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarında 1 milyar dolardan fazla para çekilme ihtimallerine rağmen gerçekleşmesi ise umut verici olarak değerlendiriliyor.

Bununla birlikte, dün 39’dan 46’ya yükselen Crypto Fear & Greed Index’ine göre genel piyasa duyarlılığında hafif bir iyileşme oldu. Bu, hissiyatın daha olumlu hale geldiği ancak yine de piyasadaki hafif bir korku durumunun devam ettiği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar