29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası Genelinde Artış Eğilimi Yaşanırken Dogecoin Son 24 Saatte %14 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DOGE, nihayet haftalarca süren düşüşün ardından iyi bir gün geçiriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin, son 24 saatte yaklaşık %14 değer kazandı.
  • Kripto para piyasası genelinde de bugün %11’lik büyüme yaşandı.
  • Kripto para piyasasının toplam değeri 1.6 trilyon Doların biraz altında seyrediyor.

Dogecoin bugüne kadar oldukça dalgalı bir 2021 geçirdi. Yılın başında 0.01 Dolar seviyesinin de altında işlem gören kripto para, bir ara %13.000’den fazla tırmanarak 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu rekorun ardından ise DOGE’da büyük bir fiyat düşüşü başladı. Kripto para geçtiğimiz günlerde 0.17 Dolara kadar geriledi.

Binance indirim kodu

Dogecoin, 0.22 Dolar Seviyesinde İşlem Görüyor

Ancak CoinGecko verilerine göre DOGE, son 24 saatte yaklaşık %14’lük bir kazanç elde etti ve bu anlamda piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasında başı çekti. Dogecoin, şu dakikalarda 0.22 Doların biraz üzerinde işlem görüyor. Dogecoin, son yedi gün içinde ise %21 değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öncesindeki son birkaç hafta ise DOGE için oldukça dalgalı geçti. 16 Temmuz itibariyle bir önceki haftaya nazaran %20 değer kaybeden DOGE, Elon Musk’ın Twitter profil resmini değiştirmesinin ardından ise %10’luk artış yaşadı.

Dogecoin Kurucusundan Kripto Para Piyasasına Dair İlginç Değerlendirmeler

Tüm bunların ortasında, 2015 yılında projeden ayrılan Dogecoin’in kurucularından Jackson Palmer, Twitter’da kripto paraya yönelik sert bir eleştiri yayınladı.

Palmer, kripto para piyasası ile ilgili değerlendirmesinde, “Kripto para, günümüz kapitalist sisteminin en kötü özelliklerini (yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) alan ve denetim, düzenleme, vergilendirme gibi sınırlayıcı kurallardan kaçmak için tercih edilen bir yazılım gibidir.” ifadelerini kullandı.

Buna rağmen, son 24 saatteki kazanımlarda da görüldüğü gibi piyasalar gelişmeye devam ediyor. Dogecoin fiyatı, hâlâ daha Mayıs ayındaki zirvesinden yaklaşık %70 aşağıda olmasına rağmen; piyasa değeri açısından yedinci en büyük kripto para konumunda yer alarak başarılı bir performans gösteriyor. Dogecoin’in piyasa değerinin 29 milyar Doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar