9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Yeni Bir Rekor: Bitcoin ve Ethereum Öncülüğünde Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 3 Trilyon Dolara Ulaştı!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Önde gelen altcoinlerin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de tarihinde ilk kez 3 trilyon Doları gördü.

blank

Haberin Özeti

  • Geçtiğimiz hafta içinde Ethereum, Solana ve Polkadot’un tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, kripto para piyasasını da yukarı taşıdı.
  • CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri ilk kez 3 trilyon Doları aştı.

Geçtiğimiz hafta içinde Ethereum, Solana ve Polkadot’un tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, kripto para piyasasını da yukarı taşıdı. CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri ilk kez 3 trilyon Doları aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto Para Piyasası 3 Trilyon Dolar Değerine Ulaştı

CoinGecko, kripto piyasasının toplam değerinin 20 Ekim’de 2.62 trilyon Dolar olduğunu açıklamıştı. Bugün 3 trilyon Dolara ulaşan piyasa değeri, üç haftadan daha kısa bir sürede %14.5 oranında artış yaşandığı anlamına geliyor.

CoinGecko, söz konusu verileri 518 farklı kripto para borsasında 10.418 kripto parayı izleyerek hazırlıyor.

Öte yandan altcoin piyasasının hareketlenmesi ile birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de gerilemeye başladı. Lider kripto para BTC, son iki yılda muazzam bir fiyat artışı yaşamasına rağmen aynı süreçte pazar hakimiyetini büyük oranda kaybetti. 6 Eylül 2019 tarihinde Bitcoin’in kripto piyasası üzerindeki hakimiyeti %70.8 oranında idi; bugün ise bu değer %42 seviyesine kadar geriledi.

Altcoin Piyasası Daha Hareketli

Son verilere göre Bitcoin’in toplam piyasa değerinin 1.24 trilyon Dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor. Buna ek olarak Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş 209 projeyi yakından takip eden Messari platformuna göre, Ethereum’un toplam piyasa değeri bugünlerde 829 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu da ETH’nin, kripto piyasasının %27.6’sını elinde tuttuğu anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Tesla'nın Bitcoin Satın Alacağı Bir Ay Önce İnternete Sızdırıldı Ancak Kimse Fark Etmedi

Veriler farklı sitelerde farklı görünebilir; ancak kesin olan bir şey varsa altcoin piyasası, Bitcoin’den çok daha hareketli

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend