28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası Yeni SEC Başkanının Kim Olacağını Merakla Bekliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Başkan Jay Clayton yıl sonunda ayrılmaya hazırlanırken, blockchain ve dijital varlıklara adanmış yeni ofisini açtı. Bununla birlikte Clayton, görevi sırasında blockchain alanına adanmış ticaret birliklerinden de tepki gördü.

Binance indirim kodu

Blockchain Derneği İcra Direktörü Kristin Smith bir yazısında, “Başkan Clayton hala ortalıkta olduğu sürece, SEC’de çok fazla ilerleme göreceğimizi sanmıyorum” demişti. Smith ayrıca Block.one gibi 4 milyar dolar toplayan ve daha sonra kayıtsız bir İlk Coin Arzı (ICO) için yalnızca 24 milyon dolarlık bir ödeme yapan şirketlerin başarısına değiniyor. “Bence Block.one akıllıydı. Kendilerine teklif edilen anlaşma, topladıkları paraya kıyasla nispeten küçüktü.”

Binance indirim kodu

Blockchain Derneği, yasaları ve dolayısıyla kripto şirketlerinin SEC’de oynaması gereken kuralları değiştirmeye çalışıyor. Bu sayede blockchain ve dijital varlıklar için oldukça zorlu bir düzenleme ortamı olarak kabul edilen ortamda başarılı bir şekilde gelişen birkaç firma var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hiro Systems PBC’den Muneeb Ali gibi kişiler, 23 milyon dolar toplanan ilk SEC onaylı token teklifini sunmak için titizlikle çalıştı. Block.one tarafından ödenen önemsiz para cezasından bir milyon utançlı olmasına rağmen, Ali, kripto endüstrisine karmaşık düzenleyici gereksinimlerin başarılı bir şekilde gezinme olasılıkları olduğunu göstermek için çalıştı. Clayton için “görev süresi boyunca güvenli bir şekilde oynadı” dedi. SEC düzenlemelerine ters düşen ICO’lar için ise “…zamanlarını alabilir ama insanlar kaçamadı” açıklamalarında bulundu.

SEC’e kayıtlı ilk halka arzını gerçekleştiren şirket olan INX’in İcra Direktörü Alan Silbert, “Bu ekosistem için harika bir haber. Dijital varlıkların ABD’de kalmak için burada olduğunu daha da sağlamlaştırıyor. Bu gelişme INX’in izinden gitmek isteyen diğer güvenlik tokeni IPO’larını pazarlamak için hızlanmalıdır” demişti. Silbert ayrıca, “Umudum, bu bağımsız grubun aynı zamanda alan için çok ihtiyaç duyulan ve gecikmiş rehberlik sağlamaya odaklanacağıdır. En önemlisi ise menkul kıymetler olan dijital varlıkların komisyoncu-bayi gözaltına alınması konusu” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilik Şirketi Argo, Hidroelektrik Enerji Kullanan İki Veri Merkezi Satın Aldı

Ali SEC için umutlu

Ali, SEC’de yeni başkanın kim olacağına, blockchain ve kriptoyu nasıl anlayıp yaklaşacaklarına bağlı olacağı fikrini paylaşıyor. Hester Peirce’in iyi bir başkan olup olmayacağı sorulduğunda Ali, “Hester çok sesli ve kripto endüstrisini destekliyor” dedi.

Silbert’in SEC’deki düzenleyici başarısı dijital bir Wall Street potansiyelini gösterdi. Bu esnada Ali, Wall Street’in blockchain’i anlamasına yardımcı oluyor. 2017’deki ICO patlaması sırasında düzenleme ve yaptırım güçlüğünden kurtulmak kesinlikle onların zorlu düzenleyici engellere rağmen başarılı olma yeteneklerini gösteriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar