1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında 60 Milyar Dolarlık Düşüş Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tüccarların korktuğu gibi, milyarlarca Dolarlık değerler Bitcoin’den ve tüm kripto para piyasasından silindi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasaları çift haneli düşüşler gördü.
  • Tüm piyasa kırmızıya dönerken Bitcoin %20, Ethereum %22 ve EOS %28 değer kaybetti.
  • Bunun yanında Wall Street ise büyük şirketler arasında devam eden kar kayıplarını vurgulayan 2020 dördüncü çeyrek kazanç raporlarını hazırlıyor.

Kripto para için kötü bir hafta sonuydu. Bitcoin 40.000 Dolara ulaştıktan ve kripto paranın küresel piyasa değeri 1 trilyon Doları geçtikten sonra bir şeyler ters gitmeye başladı.

Binance indirim kodu

Son 24 Saatte %17 Kayıp

Veri şirketi Nomics’e göre, toplam piyasa değeri şu anda 940 milyar Doların altında seyrediyor. Bu, yalnızca son 24 saatte %17’lik bir kayıp anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu kayıpların en büyük nedeni, son 24 saat içinde %20 oranında geri çekilen ve düşüşünü durduracağına dair çok az işaret gösteren Bitcoin idi. Ancak dünyanın en büyük kripto parası bundan etkilenen tek coin olmadı.

Ethereum %22, Ripple %25, ​​Litecoin %25.2 ve EOS %28 değer kaybetti. Aslında, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para arasında kazanan yalnızca bir tanesi vardı, Compound’un DAI’si, piyasa değerinin %45 arttığını gördü. İlginç bir şekilde, ticaret hacmi de %123 arttı.

Bu neden ilginç? Çünkü DAI, Ethereum veya Bitcoin gibi daha popüler kripto varlıklarının dalgalanmasına karşı istikrarlı bir koruma veya karşı ağırlık olarak görülüyor. DAI’nin istikrarlı değeri, piyasanın düşmek üzere olduğuna inanan yatırımcılar veya tüccarlar için iyi bir haber anlamına geliyor.

Kurumsal Karların Dördünce Çeyrekte Kayıp Bildirmesi Bekleniyor

Wall Street’te ise Cuma günü S&P 500’deki rekor seviyelerin ardından, temkinli bir ruh hali vardı. Bugün ise vadeli işlem piyasaları, S&P, Dow, Nasdaq ve Russell 2000 Vadeli İşlemleri’nin tamamı kırmızı renkte görünüyor. Bu, büyük ölçüde 2021 ile ilgili ruh halindeki bir değişikliğe ve bazı hisse senetlerinin aşırı ısındığına dair giderek daha popüler hale gelen bir görüşle ilgili olabilir.

İlgili Haber:  Dünya Çapında Bitcoin ATM Sayısı 10.000'e Ulaştı!

Piyasa stratejisti Matt Maley yaptığı açıklamada, “Birkaç aydır yükseliş gösterdikten sonra, bu seviyelerde borsada kesinlikle daha temkinli olmaya başladık. Dolar o kadar aşırı satıldı ve nefret edildi ki bir noktada hepsini toparlaması gerekiyor.” dedi.

Ayrıca JPMorgan, Citigroup ve Wells Fargo gibi büyük bankaların hepsinin rakamlarını yayınlaması bekleniyor. Beklenti, genel olarak kurumsal karların dördüncü çeyrekte düşmeye devam edeceği yönünde.

Analistler, hisse başına toplam S&P 500 kazancının dördüncü çeyrekte bir önceki yıla göre %8.8 düşmesini bekliyorlar; eğer bu gerçekleşirse, 2009’dan bu yana endekste elde edilen üçüncü en büyük yıllık düşüş kaydedilmiş olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar