Kripto Para Piyasasında Artış: Ethereum %10 ve ICP %15 Değer Kazandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Ethereum (ETH) ve Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni bugün önemli bir yükseliş yaşadı.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum (ETH) ve Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni bugün sırasıyla %10 ve %15 değer kazandı.
  • Goldman Sachs geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporda ICP’den “yenilikçi ancak test edilmemiş ve karmaşık bir token” bahsetmişti.

Kripto para piyasası bugün toparlanma eğilimi gösteriyor. Piyasanın liderleri ise %10’luk fiyat artışı ile ETH ve %15’lik fiyat artışı ile ICP olarak öne çıkıyor.

blank

Ethereum 2000 Dolar Seviyesini Geçmeyi Başardı

Kripto veri platformu CoinGecko’ya göre Ethereum geçtiğimiz 24 saatte yaklaşık %10 değer kazandı ve 2.015 Dolar seviyesine ulaştı. ETH, Perşembe gününden bu yana ilk kez 2.000 Dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Dfinity tarafından geliştirilen Internet Computer blok zincirinin yerel tokeni ICP ise, son 24 saatte %15 değer kazandı. ICP’nin işlem hacmi de bu süreçte iki kattan fazla artış kaydetti.

Goldman Sachs tarafından hazırlanan “Dijital Varlıklar: Güzellik Seyircinin Gözünde Değil” başlıklı rapor, 2017’den bu yana kripto para ve blockchain teknolojisindeki muazzam yenilikleri ortaya koydu ve Dfinity de dahil olmak üzere birkaç “yeni nesil merkezi olmayan platform” üzerine vurgu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dfinity: “Yenilikçi” Bir Teknoloji

Goldman Sachs, söz konusu raporda Dfinity’yi “yenilikçi” olarak nitelendirdi ve projenin, “geleceğe giden yolu açabileceğini” söyledi. Firma, Dfinity’nin dezavantajları ile ilgili olarak ise “platformun test edilmemiş ve karmaşık” olduğunu belirtti.

Goldman Sachs ayrıca Ripple (XRP), Algorand (ALGO), Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Ethereum 2.0’dan da yoğun şekilde bahsetti. Ancak bu tokenlerin fiyatı ICP kadar yükselmedi.

ICP’nin şu anki fiyatı 42 Dolar seviyesinde seyrediyor. Her ne kadar son 24 saatte %15’lik artış kaydetmiş olsa da ICP, 10 Mayıs’taki lansmanının ardından görülen 737 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin hâlâ çok altında konumlanıyor.

Diğer bazı kripto paralar da son bir günde artış kaydetti. Lider kripto para Bitcoin %2.5’lik artışla 34.555 Dolar fiyatına ulaştı. Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), XRP ve Polkadot (DOT) gibi önde gelen altcoinler ise %2 ve %3.5 seviyeleri arasında yükseliş yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend