1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Artış: Ethereum %10 ve ICP %15 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum (ETH) ve Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni bugün önemli bir yükseliş yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum (ETH) ve Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni bugün sırasıyla %10 ve %15 değer kazandı.
  • Goldman Sachs geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporda ICP’den “yenilikçi ancak test edilmemiş ve karmaşık bir token” bahsetmişti.

Kripto para piyasası bugün toparlanma eğilimi gösteriyor. Piyasanın liderleri ise %10’luk fiyat artışı ile ETH ve %15’lik fiyat artışı ile ICP olarak öne çıkıyor.

Binance indirim kodu

Ethereum 2000 Dolar Seviyesini Geçmeyi Başardı

Kripto veri platformu CoinGecko’ya göre Ethereum geçtiğimiz 24 saatte yaklaşık %10 değer kazandı ve 2.015 Dolar seviyesine ulaştı. ETH, Perşembe gününden bu yana ilk kez 2.000 Dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dfinity tarafından geliştirilen Internet Computer blok zincirinin yerel tokeni ICP ise, son 24 saatte %15 değer kazandı. ICP’nin işlem hacmi de bu süreçte iki kattan fazla artış kaydetti.

Goldman Sachs tarafından hazırlanan “Dijital Varlıklar: Güzellik Seyircinin Gözünde Değil” başlıklı rapor, 2017’den bu yana kripto para ve blockchain teknolojisindeki muazzam yenilikleri ortaya koydu ve Dfinity de dahil olmak üzere birkaç “yeni nesil merkezi olmayan platform” üzerine vurgu yaptı.

Dfinity: “Yenilikçi” Bir Teknoloji

Goldman Sachs, söz konusu raporda Dfinity’yi “yenilikçi” olarak nitelendirdi ve projenin, “geleceğe giden yolu açabileceğini” söyledi. Firma, Dfinity’nin dezavantajları ile ilgili olarak ise “platformun test edilmemiş ve karmaşık” olduğunu belirtti.

Goldman Sachs ayrıca Ripple (XRP), Algorand (ALGO), Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Ethereum 2.0’dan da yoğun şekilde bahsetti. Ancak bu tokenlerin fiyatı ICP kadar yükselmedi.

ICP’nin şu anki fiyatı 42 Dolar seviyesinde seyrediyor. Her ne kadar son 24 saatte %15’lik artış kaydetmiş olsa da ICP, 10 Mayıs’taki lansmanının ardından görülen 737 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin hâlâ çok altında konumlanıyor.

İlgili Haber:  Aktif Bitcoin Adreslerinin Sayısı Kasım'da Rekor Seviyelere Ulaştı

Diğer bazı kripto paralar da son bir günde artış kaydetti. Lider kripto para Bitcoin %2.5’lik artışla 34.555 Dolar fiyatına ulaştı. Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), XRP ve Polkadot (DOT) gibi önde gelen altcoinler ise %2 ve %3.5 seviyeleri arasında yükseliş yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar