11 Ağustos 2022, Perşembe
24.6 C
İstanbul

BTC ve ETH Düşerken; AVAX ve LUNA %15’in Üzerinde Değer Kazandı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında bu hafta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kötü bir performans gösterirken; Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) 2021’deki olağanüstü artışlarına devam etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasında bu hafta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kötü bir performans gösterdi.
  • Ancak Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) gibi bazı altcoinler, 2021 başından bu yana devam eden olumlu performanslarını sürdürmeyi başardı.

Bitcoin (%3 düşüş) ve Ethereum (%2 düşüş) da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen kripto paralarının büyük bölümü geçtiğimiz hafta düşüş yaşadı; ancak birkaçı performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Binance indirim kodu

AVAX Fiyatı Yaklaşık %40 Oranında Yükseldi

Avalanche blok zincirinin yerel tokeni AVAX, geçtiğimiz hafta genelinde yaklaşık %40’lık bir fiyat artışı yakaladı ve mevcut 115 Dolar seviyesine ulaştı. Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA ise bu süreçte %15’lik fiyat artışı ile 72 Dolar fiyatına yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para piyasasında “Ethereum katili” olarak nitelendirilen coinlerden biri olan AVAX, son bir haftada kaydettiği fiyat artışı ile birlikte bugün en büyük 9. kripto para konumuna ulaştı.

AVAX’ın yükselişi büyük ölçüde artan kurumsal yatırımlar sayesinde hız kazandı. 14 Aralık’ta finansal hizmetler şirketi Circle, USDC stabil coin’ini Avalanche blok zincirinde hizmete sunduğunu duyurdu.

Bu duyurudan iki gün sonra ise daha büyük haberler geldi. Kripto saklama firması BitGo, AVAX’ı destekleyeceğini bildirdi. Buna ek olarak Bitstamp ve Bitbuy’ın da 2022’nin ilk aylarından itibaren borsalarında AVAX’ı listeleyeceği duyuruldu.

Öte yandan Dogecoin geçen hafta genelinde yaklaşık %3’lük mütevazı bir artışla 0.173 Dolar fiyatına yükselmesine rağmen hafta ortasında harika günler geçirdi. Salı günü Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil şirketinin bazı ürün satışlarında DOGE’yi ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıklamasının ardından kripto paranın fiyatı saatler içinde %20 oranında arttı.

İlgili Haber:  Bitcoin 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerini Aştı - Yüzde 20'lik Yükseliş Kapıda mı?

Kripto Para Piyasasının Liderlerinde Son Durum

Bu hafta piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum için ise nispeten durgun bir haber akışı yaşandı.

Bitcoin, ABD Federal Rezerv’in (Fed) Çarşamba günü yayınladığı açıklamalara pozitif tepki verip 47.000 Dolardan 49.500 Dolara kadar tırmansa da; haftanın geri kalanında bu performansını koruyamadı.

Bu anlamda BTC son bir haftada %3.2 düşüşle 46.820 Dolara geriledi. ETH ise aynı süreçte %2.2 oranında değer kaybetti ve mevcut 3.947 Dolar seviyesine oturdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar