27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin Fiyatı Düştü, SHIB İlk 10 Token Arasına Girdi, Ethereum Yeni Bir ATH’ye Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası için oldukça hareketli bir hafta geride kaldı. Son 7 günde Bitcoin fiyatı düştü, Ethereum bir yükseltmeden sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve Shiba Inu (SHIB) ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasında bu hafta Bitcoin fiyatı geriledi, Ethereum yeni bir ATH’ye (tüm zamanların en yüksek seviyesi) ulaştı ve SHIB de ilk 10 token arasında girmeyi başardı.
  • Piyasada yüksek dalgalanma seven yatırımcılar oldukça iyi bir hafta geride kaldı.

Lider kripto para Bitcoin, özellikle Çarşamba sabahı önemli bir fiyat düşüşü yaşadı ve ani bir şekilde 60.825 Dolardan 58.208 Dolara %4.3 oranında geriledi. İkinci en büyük kripto para Ethereum ise aynı gün 4.132 Dolardan 3.930 Dolara düştü.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası: Bitcoin Fiyatı Düşerken Ethereum Yeni Bir ATH’ye Ulaştı

Sonraki günlerde Bitcoin fiyatı biraz toparlandı ve mevcut seviyesi olan 60.667 Dolara yükseldi. Ethereum ise çok daha güçlü bir toparlanma yaşayarak 4.416 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. CoinGecko verilerine göre ETH, geçtiğimiz ay genelinde yaklaşık %45’lik bir fiyat artışı yaşadı. Aynı süreçte lider kripto para BTC ise %40 oranında arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden tek ülke olan El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele, bu hafta içinde 420 yeni Bitcoin (25.6 milyon Dolar değerinde) satın aldıklarını açıkladı. El Salvador’un şu anda toplam 1.120 Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor.

Dogecoin vs. Shiba Inu

Bitcoin ve Ethereum dışında kripto para piyasasının birçok noktasında da yüksek fiyat dalgalanmaları yaşandı. Dogecoin’den ilham alan ve onun en büyük rakibi olarak tanımlanan bir başka köpek temalı token, Shiba Inu (SHIB), oldukça büyük bir fiyat artışı yaşayarak ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilerinin Günlük Geliri, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 52.3 Milyon Dolara Ulaştı

SHIB, geçtiğimiz ay genelinde şaşırtıcı bir şekilde %800’lük bir yükseliş yaşadı ve Çarşamba günü 0.0007 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Tahmini 40 milyar Dolar değerinde bir piyasa değerine sahip olan SHIB, en büyük rakibi DOGE’u geride bırakmayı başardı. Aynı süreçte Dogecoin de önemli bir fiyat artışı yaşasa da Shiba Inu’nun hem fiyat hem de sosyal medya ivmesi altında ezilmekten başka çaresi kalmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar