8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin ve Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü, Altcoinler Yükselişe Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Proshares’in Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sini başlatması bu haftanın en büyük haberiydi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasında bu hafta lider iki kripto para Bitcoin ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken; birçok altcoin de yükselmeye başladı.
  • Altcoinlerden Solana %20 oranında değer kazanırken; Terra ve Avalanche de %10’dan fazla fiyat artışı yaşadı.

Kripto para piyasasında bu hafta lider iki kripto para Bitcoin ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken; birçok altcoin de yükselmeye başladı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası: Bitcoin ve Ethereum

Çarşamba günü Bitcoin fiyatı 66.930 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bunun en büyük sebebi ise ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin başlatılması idi. ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si ilk işlem gününde neredeyse 1 milyar Dolarlık hacim üretti ve BTC fiyatının yükselmesini sağladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İkinci en büyük kripto para Ethereum da Bitcoin’in fiyat artışını takip etti. ETH, Bitcoin’in rekorundan bir gün sonra 4.366 Dolar fiyatına ulaştı ve kendi tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Ancak rekorların ardından her iki kripto para da geri çekilmeye başladı. Bugün BTC 60.000 Doların hemen üzerinde; ETH ise 4.000 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altcoinler İçin Bu Hafta Nasıl Geçti?

Kripto para piyasasındaki en büyük oranlı büyümeler ise altcoin sektöründe yaşandı: Solana %20 oranında değer kazanırken; Terra ve Avalanche de %10’dan fazla artış yaşadı.

Ethereum en güçlü rakiplerinden biri olarak görülen Solana (SOL) geçtiğimiz hafta genelinde %23 oranında fiyat artışı yaşadı. SOL, bugün 201 Dolar civarında işlem görüyor.

Terraform Labs’ın geliştirdiği kripto para LUNA da son yedi günde önemli bir büyüme hamlesi gerçekleştirdi. LUNA, bir haftada %11’in üzerinde arttı ve bugün 42.30 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

İlgili Haber:  Boğa Bayrağında Yaşanan Kırılma, Bitcoin Fiyatı İçin 55 Bin Dolarlık Bir Hedef Belirledi

LUNA, Terraform Labs’ın ABD Dolarına sabitlenmiş stablecoin’i Terra USD’nin değerini korumak için ayrılmaz parçadır. Stablecoinlerin çoğu, nakit para veya tahviller gibi istikrarlı rezervleri olan fiat para birimleri tarafından desteklenir; ancak Terra USD’nin fiyatı, LUNA’nın yakıldığı bir mekanizma aracılığıyla korunur.

Terra blok zinciri kısa süre önce ağında üç büyük yükseltmeyi tamamladı: Wormhole, Columbus-5 ve Blok Zincirler Arası İletişim protokolü. Üç yükseltme de ağın, zincirler arası birlikte çalışabilirliğini artırmaya yönelik geliştirmeler idi.

Son olarak, Avalanche (AVAX) da geçen hafta %12 oranında artarak 65.92 Dolar fiyatına ulaştı. Avalanche, akıllı sözleşmeleri destekleyen bir başka blok zinciri olarak dikkat çekiyor. Kripto para, geçen ayın sonunda önde gelen kripto para borsası Coinbase’de listelendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar