1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Rekor Kırdı; Solana, Tether’i Geride Bıraktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası için oldukça hareketli bir hafta geride kaldı. Bitcoin ve Ethereum bu süreçte rekor seviyelere ulaşırken; Solana da Tether’i geride bırakmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördüğü Pazartesi günü ile birlikte kripto para piyasası haftaya oldukça pozitif bir başlangıç ​​yaptı.
  • Hafta ortasından itibaren ise kripto para piyasası genelinde bir düşüş yaşanmaya başladı.

Bitcoin ve Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördüğü Pazartesi günü ile birlikte kripto para piyasası haftaya oldukça pozitif bir başlangıç ​​yaptı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: BTC ve ETH’den Fiyat Rekoru!

Bitcoin fiyatı, 68.789 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiği Çarşamba gününe kadar yükselmeye devam etti. Aynı süreçte Ethereum da 4.859 Dolara kadar tırmanmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ve Ethereum fiyatında yaşanan bu artış, kripto para piyasasının küresel değerini de 3 trilyon Doların üzerine kadar taşıdı. Bitcoin, tek başına 1.2 trilyon Dolarlık piyasa değerine sahipken; ETH’nin piyasa değeri ise 500 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Hafta ortasından itibaren ise kripto para piyasası genelinde bir düşüş yaşanmaya başladı. Piyasadaki düşüş büyük oranda Çinli emlak devi Evergrande ile ilgili uzun süredir devam eden ekonomik endişelere ve ABD tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına bağlandı. Bugün itibariyle lider kripto para BTC, 64.900 Dolar; ETH ise 4.649 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altcoin Piyasası Nasıl Bir Hafta Geçirdi?

Önde gelen altcoinlerden Solana (SOL), Salı günü yaşadığı fiyat artışı ile piyasanın en büyük stabil koini Tether’i geride bırakmayı başardı ve 4. en büyük kripto para konumuna ulaştı. Ancak sonrasında yaşanan fiyat düşüşü ile birlikte Solana, hafta genelinde %4’lük gerileyen bir performans sergiledi ve şu anda 234 Dolar fiyatından işlem görüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Tüccarları Sabit BTC Fiyatına Rağmen Yükseliş Kaydediyor

Dikkat çeken fiyat hareketlerinden bazılarında ise Litecoin geçen hafta %33 oranında artışla 260 Dolara; Bitcoin Cash ise %14 oranında artışla 667 Dolara ulaştı. Önde gelen sinema salonu zinciri AMC’nin bilet satımlarında ödeme yöntemi olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash kabul etmeye başlaması, bu iki kripto paranın fiyatını artıran temel etken oldu. Öte yandan AMC, yıl sonuna kadar Dogecoin (DOGE) ile de ödeme almayı planlıyor.

Piyasanın diğer noktalarında ise Polkadot’un fiyatı bu hafta %8.6 oranında geriledi ve mevcut seviyesi olan 46.29 Dolara düştü. Son haftaların popüler altcoini Shiba Inu ise hafta genelinde %14 değer kaybetti. Ethereum rakibi olarak güç kazanmaya başlayan Avalanche (AVAX) ise son 7 günde %24 değer kazandı ve mevcut 92.06 Dolar fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar