27 Mayıs 2022, Cuma
18.7 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin Durgun Seyrederken Solana, Polkadot ve Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin bu hafta durgun seyrederken; Ethereum, Solana ve Polkadot tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasının lideri Bitcoin bu hafta durgun seyrederken; Ethereum, Solana ve Polkadot tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Bitcoin ise hafta boyunca 60.000 Dolar bandında işlem gördü.

Geçen hafta Bitcoin ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmüştü; ancak bu hafta Bitcoin için işler son derece durgun seyretti. BTC’nin yerine Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) büyük bir ivme kazandı ve hepsi de hafta ortasında tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

Binance indirim kodu

Solana ve Polkadot’un Dikkat Çeken Performansı

Polkadot, hafta içindeki olumlu fiyat performansıyla 55 Dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştı. DOT, bugün 49 Dolar seviyesinde seyretse de; bu fiyat seviyesi bir hafta öncesine göre %13.42’lük bir artış anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum rakibi Solana da Perşembe günkü fiyat performansıyla dikkatleri üzerine çekti ve 250.47 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. SOL, bugün itibariyle 242.27 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Solana, yaşadığı bu fiyat artışı ile kripto para piyasasında “Ethereum katili” olarak tanımlanan bir başka önemli coin Cardano’yu geride bırakmayı başardı.

Kripto Para Piyasasının Liderleri Nasıl Bir Performans Sergiledi?

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) Çarşamba günü yaşadığı fiyat artışı ile 4.664 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. ETH, bugün itibariyle 4.367 Dolardan işlem görüyor.

Ayrıca Ethereum’un yeni bir ATH kaydettiği Çarşamba günü, ağın hash oranı da (Ethereum ağının işlem gücü) rekor bir seviyeye ulaştı.

Salı günü Chicago Ticaret Borsası, Aralık ayından itibaren Ethereum mikro vadeli işlemlerini kullanıma sunacağını duyurdu. Bu duyurunun ETH fiyatında yaşanan artışın temel tetikleyicisi olduğu belirtiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyat Düzeltmeleri Bitmemiş Olabilir

Bitcoin ise bu haftayı nispeten durgun bir şekilde geçirdi. Hafta boyunca 60.000 Dolar bandında seyreden lider kripto para, bugün itibariyle de 61.700 Dolardan işlem görüyor. BTC, bir hafta önce kaydettiği 66.930 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin %8 oranında daha aşağısında işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar