27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Toparlanırken; Terra ve Polygon Ciddi Fiyat Artışı Yaşadı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bu hafta kripto para piyasasında Bitcoin ve Ethereum geçen hafta yaşanan fiyat çöküşünün yaralarını sarmaya çalışırken; Terra ve Polygon gibi bazı altcoinler ise dikkat çeken fiyat artışları yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bu hafta kripto para piyasasında Bitcoin ve Ethereum geçen hafta yaşanan fiyat çöküşünün yaralarını sarmaya çalıştı.
  • Öte yandan Terra ve Polygon gibi bazı altcoinler ise dikkat çeken fiyat artışları yaşadı.

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 49.976 Dolardan işlem görüyor. Bu fiyat, 10 Kasım’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 69.790 Dolara göre önemli ölçüde düşük olsa da; geçen hafta sonu gerçekleşen fiyat çöküşünde test edilen 42.000 Dolar seviyelerine göre çok daha iyi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası Nasıl Bir Hafta Geçirdi?

Kripto para piyasasının ikinci en büyük coini olan Ethereum da bu hafta umut verici ilerleme işaretleri gösterdi. Şu dakikalarda 4.060 Dolar seviyesinde seyreden ETH, 10 Kasım’da ulaştığı 4.860 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse %20 daha aşağısında işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bu hafta kripto para endüstrisi ile ilgili haberler de oldukça canlıydı. Pazartesi günü Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia, sınırlı sayıda müşterisinin banka hesaplarından doğrudan Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash satın almasını sağlayacak bir pilot program başlattığını duyurdu. Bu kripto para için iyi bir haber olsa da; Salı günü ABD’den gelen haberler piyasayı tekrar olumsuz etkiledi.

ABD ve Kripto Para

Biden yönetimi Salı günü “ABD Yolsuzlukla Mücadele Stratejisi” adlı bir belge yayınladı. Söz konusu belgede yolsuzlukla mücadele etmek için kripto paranın kötüye kullanım yöntemlerini araştıracak bir “Ulusal Kripto Para İcra Ekibi”nin kurulacağının yer alması endüstri üzerinde bir endişe yarattı.

İlgili Haber:  Jeff Bezos, Bitcoin’in Tarihi Düşüşü Sırasında Dünyanın En Zengini Unvanını Elon Musk'tan Devraldı

Bundan birkaç gün sonra da Çinli emlak devleri Evergrande ve Kaisa’nın ABD Doları tahvil ödemelerinin temerrüde düştüğüne dair haberler hem kripto para piyasasında hem de küresel finans piyasalarında yaklaşık %5’lik bir düşüşe neden oldu.

Altcoin Piyasasının Dikkat Çekenleri

Yine de bazı altcoinler harika bir hafta geçirdi.

Terra, son yedi günde %11 oranında arttı ve şu anki fiyatı olan 63.10 Dolara ulaştı. Polygon da aynı süreçte %13’ün üzerinde değer kazanarak 2.08 Dolar fiyatına yükseldi.

Öte yandan Ubisoft’un yakında yayınlanacak olan “Ghost Recon” oyunu için bir NFT işbirliği duyuran Tezos’un fiyatı Pazartesi gecesi saatler içinde %37 oranında arttı. Tezos, piyasa değerine göre 41. en büyük kripto para konumunda yer alıyor ve şu anda 4.51 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend