30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Toparlanırken; Terra ve Polygon Ciddi Fiyat Artışı Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu hafta kripto para piyasasında Bitcoin ve Ethereum geçen hafta yaşanan fiyat çöküşünün yaralarını sarmaya çalışırken; Terra ve Polygon gibi bazı altcoinler ise dikkat çeken fiyat artışları yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bu hafta kripto para piyasasında Bitcoin ve Ethereum geçen hafta yaşanan fiyat çöküşünün yaralarını sarmaya çalıştı.
  • Öte yandan Terra ve Polygon gibi bazı altcoinler ise dikkat çeken fiyat artışları yaşadı.

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 49.976 Dolardan işlem görüyor. Bu fiyat, 10 Kasım’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 69.790 Dolara göre önemli ölçüde düşük olsa da; geçen hafta sonu gerçekleşen fiyat çöküşünde test edilen 42.000 Dolar seviyelerine göre çok daha iyi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası Nasıl Bir Hafta Geçirdi?

Kripto para piyasasının ikinci en büyük coini olan Ethereum da bu hafta umut verici ilerleme işaretleri gösterdi. Şu dakikalarda 4.060 Dolar seviyesinde seyreden ETH, 10 Kasım’da ulaştığı 4.860 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse %20 daha aşağısında işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu hafta kripto para endüstrisi ile ilgili haberler de oldukça canlıydı. Pazartesi günü Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia, sınırlı sayıda müşterisinin banka hesaplarından doğrudan Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash satın almasını sağlayacak bir pilot program başlattığını duyurdu. Bu kripto para için iyi bir haber olsa da; Salı günü ABD’den gelen haberler piyasayı tekrar olumsuz etkiledi.

ABD ve Kripto Para

Biden yönetimi Salı günü “ABD Yolsuzlukla Mücadele Stratejisi” adlı bir belge yayınladı. Söz konusu belgede yolsuzlukla mücadele etmek için kripto paranın kötüye kullanım yöntemlerini araştıracak bir “Ulusal Kripto Para İcra Ekibi”nin kurulacağının yer alması endüstri üzerinde bir endişe yarattı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Rekor Kıran Hafta Sonunun Ardından Düşmeye Başladı

Bundan birkaç gün sonra da Çinli emlak devleri Evergrande ve Kaisa’nın ABD Doları tahvil ödemelerinin temerrüde düştüğüne dair haberler hem kripto para piyasasında hem de küresel finans piyasalarında yaklaşık %5’lik bir düşüşe neden oldu.

Altcoin Piyasasının Dikkat Çekenleri

Yine de bazı altcoinler harika bir hafta geçirdi.

Terra, son yedi günde %11 oranında arttı ve şu anki fiyatı olan 63.10 Dolara ulaştı. Polygon da aynı süreçte %13’ün üzerinde değer kazanarak 2.08 Dolar fiyatına yükseldi.

Öte yandan Ubisoft’un yakında yayınlanacak olan “Ghost Recon” oyunu için bir NFT işbirliği duyuran Tezos’un fiyatı Pazartesi gecesi saatler içinde %37 oranında arttı. Tezos, piyasa değerine göre 41. en büyük kripto para konumunda yer alıyor ve şu anda 4.51 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.
En Çok Okunanlar