8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin 53.500 Dolara, Ethereum 4.000 Doların Altına Gerilerken; Bazı Altcoinler Ayakta Kalmayı Başardı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında oldukça sıkıntılı ve yatırımcıların büyük çoğunluğu için üzücü bir hafta geride kaldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasında oldukça sıkıntılı bir hafta geride kaldı.
  • “Omicron” adı verilen yeni Covid varyantının tüm küresel piyasalarda yarattığı olumsuz etki, kripto para piyasalarında da ciddi şekilde hissedildi.
  • Hafta içinde Bitcoin 53.500 Dolara, Ethereum da 3.900 Dolara kadar geriledi.

Kripto para piyasası için oldukça sıkıntılı bir hafta geride kalmış görünüyor. Hafta içinde lider kripto para Bitcoin (BTC) 53.500 Dolara kadar gerilerken; ikinci en büyük kripto para Ethereum da 3.900 Dolar seviyelerini test etti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası Neden Güç Kaybetti?

Solana (SOL), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP) gibi önde gelen altcoinler de piyasa liderlerini takip etti ve ciddi değer kayıpları yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Omicron adı verilen yeni bir Covid varyantının çeşitli ülkelerde görülmesi ile birlikte yalnızca kripto para piyasası değil; küresel ölçekte tüm piyasalar ciddi bir endişe dalgası hissetmeye başladı. Öte yandan ABD’de hafta başında 1.2 trilyon Dolarlık altyapı yasasının onaylanması da kripto paraları olumsuz etkiledi. Söz konusu yasada, kripto para şirketlerini bir hayli ciddi şekilde etkileyecek ekstra vergi yükümlülükleri yer alıyor.

Yasa, yaz aylarından bu yana ABD’de ana gündem maddelerinden biri haline gelmiş ve kripto destekçisi bazı milletvekilleri de başta olmak üzere kripto endüstrisinin neredeyse tamamı bu yasaya itiraz etmişti. Ancak ABD’deki kripto lobisi, bu mücadeleyi kazanamadı ve yasa, ABD Başkanı Joe Biden tarafından onaylandı.

Ayakta Kalmayı Başaran Altcoinler: MANA, SAND ve BAT

Yine de zorlu geçen bu haftada bazı altcoinler ayakta kalmayı başardı.

Facebook’un “Meta” duyurusundan bu yana istikrarlı bir fiyat artışı yaşayan kripto tabanlı metaverse oyunları Decentraland ve The Sandbox’ın yerel tokenleri MANA ve SAND, bu hafta içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum’daki Düşüş Devam Ediyor: Piyasa Tekrar Yükselebilecek mi?

Öte yandan gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave’nin yerel kripto parası Basic Attention Token (BAT) da geçtiğimiz gün yaşadığı %10’luk fiyat artışı ile 1.85 Dolara ulaştı. Bu, BAT için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar