8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: ETF Onayı ile Birlikte Bitcoin ve Ethereum’daki Fiyat Artışı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son bir haftada, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanacağı haberlerinin ardından sırasıyla %13 ve %9 oranında yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasında geçtiğimiz bir haftada; lider coinler Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %13 ve %9 oranında yükseldi.
  • Yükselişin temel nedeni SEC’in bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sini onaylayacağına dair güçlenen söylentiler idi.

Kripto para piyasasında geçtiğimiz bir haftada; lider coinler Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %13 ve %9 oranında yükseldi. Polkadot ve Binance Coin gibi bazı altcoinler de blok zincirlerindeki çeşitli güncellemeler sayesinde fiyat artışı yaşadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Artıyor

Bitcoin şu anda 61.606 Dolar değerinde seyrediyor; ve bu yıl 14 Nisan’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 64.863 Dolardan sadece 3.000 Dolar uzaklıkta. Bir numaralı kripto para, SEC’in ProShares’in Bitcoin vadeli işlemler ETF’sini onayladığı haberlerinin ardından geçtiğimiz gün 60.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu SEC onayı, ABD genelinde ve kripto para endüstrisinde oldukça önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor.

İkinci en büyük kripto para Ethereum da iyi bir hafta geçirdi. Geçen hafta %9 oranında yükselen ETH, şu anda 4.000 Dolar seviyesini geçmek için bir mücadele veriyor ve bu seviyenin yalnızca 50 Dolar gerisinde seyrediyor.

Kripto Para Piyasası İçin Pozitif Bir Hafta Oldu

Ayrıca geçtiğimiz hafta; Binance Smart Chain’in büyümesini desteklemek için 1 milyar Dolarlık bir fon başlattığını duyuran Binance borsasının yerel tokeni Binance Coin (BNB) %13.5 oranında yükseldi ve bu anlamda dikkat çeken bir performans gösterdi.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Dow Jones Yükselirken; Altın ve Teknoloji Hisseleri Güç Kaybediyor

Son olarak, Polkadot (DOT) da bu hafta dikkat çeken bir fiyat artışı kaydetti ve %25 yükselişle 43 Dolar seviyesine ulaştı. Fiyat yükselişi, büyük ölçüde, Polkadot geliştiricisi Parity Technologies’in “parachain” özelliklerini başlatmaya hazır olduğunu açıklamasının ardından DOT’un tek bir gecede %25 oranında arttığı Çarşamba günü gerçekleşti. Parachainler, birkaç ağın çoklu zincir yapısını Polkadot ağına taşıyan Katman-1 blok zincirleri olarak tanımlanıyor.

Ve şimdilik, nereden bakarsanız bakın, kripto para piyasası için heyecan verici bir hafta geride kalmış gibi duruyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar