26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Haftanın Kazananları: SUSHI, YFI, XMR, ATOM ve FTM

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasası genelinde geride bıraktığımız haftada düşüş yaşanırken; 5 altcoin elde ettiği kazançlarla dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası genelinde geride bıraktığımız haftada düşüş yaşanırken; 5 altcoin elde ettiği kazançlarla dikkat çekiyor.
  • Bu altcoinler: SushiSwap (SUSHI), Yearn.Finance (YFI), Monero (XMR), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM).

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatının %7 civarında gerilediği son haftada 5 altcoin güçlü performansları ile dikkat çekti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası: SUSHI ve YFI %20’nin Üzerinde Değer Kazandı

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanına bir piyasa yapıcı (AMM) olarak faaliyet gösteren SushiSwap borsasının yerel tokeni SUSHI, son 7 gün genelinde yaklaşık %25 oranında değer kazandı. SUSHI, son 24 saatte büyük bir fiyat değişimi yaşamasa da; hafta içinde yaşadığı artış sayesinde şu dakikalarda 9.22 Dolar fiyatında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bir başka DeFi platformu Yearn.Finance’nin yerel tokeni YFI ise geride bıraktığımız haftada yaklaşık %20 oranında değer kazanarak SUSHI’nin ardından en iyi performans gösteren altcoin olarak kayıtlara geçti. YFI, son 24 saatte de yaklaşık %10’luk bir fiyat artışı yaşadı ve mevcut 37.593 Dolar seviyesine ulaştı.

XMR, ATOM ve FTM’nin Güçlü Performansı

Gizlilik odaklı kripto para Monero (XMR) da son haftada oldukça olumlu performans sergileyen coinler arasında yer aldı. Bu süreçte %19 oranında değer kazanan XMR bugün 248 Dolar fiyatında seyrediyor.

Geçtiğimiz haftalarda da olumlu performansı ile manşetlere çıkan Cosmos blok zincirinin yerel tokeni ATOM bu hafta da yatırımcılarını sevindirdi. Son 7 günde %13 oranında artış yaşayan ATOM fiyatı bugün 35.56 Dolar seviyesine kadar tırmandı. ATOM, Eylül ayında kaydettiği 44 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesinin yalnızca %20 oranında daha aşağısında seyrediyor.

İlgili Haber:  Bu 3 Altcoinin Fiyatı Son 24 Saatte %20’nin Üzerinde Yükseldi: Fed Etkisi mi?

Akıllı sözleşme platformu Fantom’un yerel tokeni FTM de geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu hafta da gündeme gelmeye devam ediyor. FTM son 7 gün içinde yaklaşık %10 oranında değer kazandı. Bugün 2.52 Dolar fiyatında işlem gören FTM, son 24 saatte işlem hacmini de %9 oranında artırması ile dikkat çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend