30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Bu Haftanın Kazananları: SUSHI, YFI, XMR, ATOM ve FTM

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası genelinde geride bıraktığımız haftada düşüş yaşanırken; 5 altcoin elde ettiği kazançlarla dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası genelinde geride bıraktığımız haftada düşüş yaşanırken; 5 altcoin elde ettiği kazançlarla dikkat çekiyor.
  • Bu altcoinler: SushiSwap (SUSHI), Yearn.Finance (YFI), Monero (XMR), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM).

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatının %7 civarında gerilediği son haftada 5 altcoin güçlü performansları ile dikkat çekti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası: SUSHI ve YFI %20’nin Üzerinde Değer Kazandı

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanına bir piyasa yapıcı (AMM) olarak faaliyet gösteren SushiSwap borsasının yerel tokeni SUSHI, son 7 gün genelinde yaklaşık %25 oranında değer kazandı. SUSHI, son 24 saatte büyük bir fiyat değişimi yaşamasa da; hafta içinde yaşadığı artış sayesinde şu dakikalarda 9.22 Dolar fiyatında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir başka DeFi platformu Yearn.Finance’nin yerel tokeni YFI ise geride bıraktığımız haftada yaklaşık %20 oranında değer kazanarak SUSHI’nin ardından en iyi performans gösteren altcoin olarak kayıtlara geçti. YFI, son 24 saatte de yaklaşık %10’luk bir fiyat artışı yaşadı ve mevcut 37.593 Dolar seviyesine ulaştı.

XMR, ATOM ve FTM’nin Güçlü Performansı

Gizlilik odaklı kripto para Monero (XMR) da son haftada oldukça olumlu performans sergileyen coinler arasında yer aldı. Bu süreçte %19 oranında değer kazanan XMR bugün 248 Dolar fiyatında seyrediyor.

Geçtiğimiz haftalarda da olumlu performansı ile manşetlere çıkan Cosmos blok zincirinin yerel tokeni ATOM bu hafta da yatırımcılarını sevindirdi. Son 7 günde %13 oranında artış yaşayan ATOM fiyatı bugün 35.56 Dolar seviyesine kadar tırmandı. ATOM, Eylül ayında kaydettiği 44 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesinin yalnızca %20 oranında daha aşağısında seyrediyor.

İlgili Haber:  Altcoinler Yükselirken Bitcoin Sabit Kalmaya Devam Ediyor: Kripto Para Piyasası Hangi Yönde İlerleyecek?

Akıllı sözleşme platformu Fantom’un yerel tokeni FTM de geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu hafta da gündeme gelmeye devam ediyor. FTM son 7 gün içinde yaklaşık %10 oranında değer kazandı. Bugün 2.52 Dolar fiyatında işlem gören FTM, son 24 saatte işlem hacmini de %9 oranında artırması ile dikkat çekti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar