2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Cumartesi Çöküşü: Bitcoin %9, Ethereum %8 Değer Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında son 24 saat verilerine göre ortalama %10’luk düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 24 saat verilerine göre; Bitcoin %9, Ethereum ise %8 oranında düşüş yaşadı.
  • Kripto para piyasasında son bir günde yaşanan düşüşün ortalama %10 olduğu belirtiliyor.

Veri sitesi CoinGecko’ya göre Bitcoin, Cumartesi sabahı 30.194 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bu, lider kripto paranın son 24 saatte %8.8 oranında bir düşüş yaşadığı anlamına geliyor. BTC, sonrasında biraz toparlandı ve şu dakikalarda 31.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası Genelinde %10’luk Düşüş

İkinci en büyük kripto para Ethereum da hafta sonuna felaket bir başlangıç ​​yaptı. Son 24 saatte %8 oranında gerileyen ETH, bir ara 1718 Dolar seviyesine düştü. ETH, şu dakikalarda biraz toparlandı ve 1800 Doların üzerine çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Diğer önde gelen kripto paralardan Binance Coin %6.8, Cardano %7.5, Dogecoin %7.8 ve Polkadot %8.7 oranında değer kaybetti.

Bu düşüşler, kripto paranın küresel piyasa değerinde de %10’luk bir gerilemeye neden oldu. Kripto para piyasasının toplam değeri şu anda 1.29 trilyon Dolar seviyesinde seyrediyor.

Kripto Para Piyasası Neden Çöktü?

Piyasayı çöküşten kurtaran ve sert kırılmalara karşı koruyan kurumsal yatırımcılar masalarından uzakta oldukları için kripto para piyasası hafta sonları daha volatil olma eğilimindedir.

Bazı analistler, son yaşanan düşüşün, önemli miktarda Bitcoin ve Ethereum opsiyon sözleşmesinin sona ermesinden kaynaklanabileceğini düşünüyor. Her iki kripto parada toplam 3.8 milyar Dolarlık opsiyon sözleşmesi bugün sona erdi.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, dün konu ile ilgili verdiği demeçte, “Ethereum için şimdiye kadarki en büyük opsiyon sözleşmesi sona erme tarihi olduğu için bunun piyasalarda volatiliteye neden olması makul bir durum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bir Yatırımcı Grubu Son Aylarda 24.5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Singapurlu kripto yatırım firması QCP Capital ise bugün yayınladığı açıklamada, Bitcoin’in yakında 39.400 Dolara döneceğini ve ETH’nin de tekrardan 2.550 Dolar seviyesine çıkacağını belirtti. Deribit’in Bitcoin vadeli işlem piyasası ise daha az iyimser görünüyor. Platformdaki tüccarlar, Bitcoin’in gelecek yıl bu zamanlarda da 33.220 Dolar seviyesinde olacağını öngörüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar