5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasında Düşüş: Bitcoin, XRP ve Dfinity %5’ten Fazla Değer Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasaları bugün düşüşte. Bazı lider kripto paralarda %5’in üzerinde değer kaybı yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası toplam değerinde son 24 saatte %4.6’lık bir düşüş yaşandı.
  • Bitcoin, XRP ve ICP gibi önde gelen kripto paralar ise son bir günde %5’in üzerinde değer kaybı bildirdi.

Bitcoin, XRP ve Dfinity gibi önde gelen kripto paraların fiyatı son 24 saat içinde %5’in üzerinde düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının toplam değerinde ise %4.6’lık bir kayıp yaşandı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında %6.1’lik Düşüş Yaşandı

Piyasa lideri Bitcoin %6.1 düşüş yaşadı ve şu dakikalarda 36.000 Dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC, Nisan ortasında ulaştığı 64.800 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse yarı fiyatında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin, 40.000 Dolar seviyelerini tekrar görmesinin ardından bu haftaya pozitif bir başlangıç yaptı. Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliğinde en az %50 seviyesinde yenilenebilir enerji kullanımının sağlanması durumunda şirketinin tekrar BTC ile ödeme almaya başlayacağını duyurdu ve bu haberin ardından Bitcoin fiyatı biraz daha yükselerek 41.000 Doların üzerini test etti.

Ancak haftanın ilerleyen günlerinde İngiltere Merkez Bankası fintech direktörü Tom Mutton’un Bitcoin’i “performans eksiklikleri ve enerji verimsizliği” olan bir para olarak tanımlaması, Goldman Sachs’ın Bitcoin’i hâlâ “yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı” olarak görmediğini açıklaması ve Çin’de kripto para madencilik sektörüne yönelik artan baskılar sebebiyle BTC fiyatı 40.000 Dolar üzerinde tutunamadı.

XRP ve Dfinity’deki Düşüş

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında en sert darbe alan ise; son 24 saatteki %6.3’lük düşüşü ile XRP oldu. XRP, bu düşüşle birlikte 0.80 Dolar seviyesinin altına geriledi.

Son olarak, Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni de son bir günde yaşadığı düşüşle birlikte ilk 20 kripto para arasındaki yerini kaybetti. Bir gecede %8 değer kaybeden ICP, 48.63 Dolar fiyatına kadar geriledi. ICP lansmanı yapıldığında kripto para 730 Dolar değerinde idi. Dfinity’nin tokeni lansmanında bu yana oldukça sert bir düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  Ethereum Rakibi Solana’nın Fiyatı, Bir Haftada İkiye Katlandı

Kripto para piyasaları için harika bir gün değil; ancak söz konusu düşüşler bir felaket senaryosu da teşkil etmiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar