26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasındaki Büyümenin Liderleri: Ethereum, XRP ve Cardano

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ETH, XRP ve ADA, kripto para piyasasındaki son büyümeye liderlik ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ETH, XRP ve ADA, kripto para piyasasındaki son büyümeye liderlik ediyor.
  • Veri sağlayıcı Nomics’e göre piyasa değerine göre ilk 50 tokenden hiçbiri değer kaybetmedi.

Kripto para piyasaları çok iyi bir hafta geçiriyor. Veri sağlayıcı Nomics’e göre piyasa değerine göre ilk 50 tokenden hiçbiri değer kaybetmedi.

Binance indirim kodu

ETH, XRP ve ADA Neden Yükseliyor?

Dün piyasalar geriliyordu; ancak yükseliş, bugün Cardano (%13 artış), XRP (%6 artış) ve Ethereum (%5 artış) liderliğinde yeniden başladı. Son 24 saat içinde kripto para piyasasının toplam değeri yaklaşık 95 milyar Dolar arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu kripto paraların neden yükseldiğini soruyorsunuz; bazı cevaplar açık…

Bir Ethereum rakibi olan Cardano, ilerleyen haftalarda platformuna akıllı sözleşmelerin ekleneceğini açıkladı. Yaklaşık bir ay içinde Alonzo ağ yükseltmesiyle gelecek olan akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının Cardano’da aktif hale gelmesine olanak sağlayacak. Bu haberlerin ardından Cardano’nun ADA tokeni, son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve 2.00 Dolar fiyatını aştı.

Ethereum ise geçen hafta yayınladığı EIP-1559 adlı bir kod değişikliği sayesinde yükselmeye devam ediyor. Bu yükseltme, ağın işlem ücreti yapısını değiştirdi ve işlem ücretlerinin yakılma sürecini başlattı. Bu ücretler dolaşımdan çıkarılarak 38.000’den fazla ETH (123 milyon Dolar değerinde) halihazırda “yakıldı“. Bu yeni politika, Ethereum üzerinde deflasyonist bir baskı yarattı: Daha düşük arz, daha fazla talep. Tüm bu gelişmelerin sonucunda ETH, Mayıs ayından bu yana ilk kez bir hafta boyunca 3.000 Doların üzerinde kaldı.

Ripple, SEC Davasına Rağmen Büyüyor

Ripple ise XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet arzı olduğu iddiasıyla SEC ile arasında devam eden 1.3 milyar Dolarlık davasında küçük zaferler kazanmaya devam ediyor. Çarşamba günü, Güney Koreli büyük şirket GME Remittance, RippleNet ödeme ağına katıldığını duyurdu. XRP, bu gelişmenin ardından Haziran ayının başından bu yana ilk kez 1 Doların üzerine çıktı.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı 2.000 Doları Geçti

Bitcoin, Dogecoin, Polkadot ve Uniswap gibi tokenler de belli ölçüde kazanç elde ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar