15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasındaki Düzeltme Devam Ederken; DeFi Tokenleri Çok Daha Sert Bir Düşüş Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Merkezi olmayan finans (DeFi) projelerini destekleyen kripto paralar, Bitcoin ve Ethereum’dan çok daha fazla değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri, kripto para piyasasındaki genel düşüşten en çok etkilenen varlıklar oldu.
  • CoinGecko’ya göre Aave, Uniswap, Chainlink ve Terra gibi DeFi projelerinin büyük bölümü, bir gecede %20 ve üzerinde değer kaybı yaşadı.

Merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri, kripto para piyasasındaki genel düşüşten en çok etkilenen varlıklar oldu.

Binance indirim kodu

Kripto Piyasasındaki Çöküş

CoinGecko’ya göre Aave, Uniswap, Chainlink ve Terra gibi DeFi projelerinin büyük bölümü, bir gecede %20 ve üzerinde değer kaybı yaşadı. Bu anlamda DeFi tokenleri, kripto para piyasasının geri kalanından çok daha ciddi bir yara almış oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

El Salvador dün Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti; ancak bu, iyimser kripto hayranlarının olmasını umduğu etkiyi yaratmadı.

Bu gelişmenin ardından kripto paranın toplam piyasa değerinde hızlı bir şekilde %13’lük düşüş yaşandı; ardından da Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %11 ve %15 kayıp bildirdi.

Yine de bu kayıplar, bugün DeFi token sahipleri tarafından hissedilen kadar şiddetli değil.

DeFi Tokenleri Sert Darbe Aldı

Akıllı sözleşmeler için zincir üzerinde veri sağlayan Ethereum tabanlı oracle ağı Chainlink, son 24 saatte %16.4 oranında değer kaybetti. Chainlink, şu anda 27.13 Dolar değerinde seyrediyor.

Popüler merkezi olmayan borsa Uniswap’a güç veren UNI de bir gecede %14.7’lik düşüş yaşadı. UNI, şu anda 22.77 Dolardan işlem görüyor.

Merkezi olmayan borç verme protokolü Aave de %12.5’lik bir kayıp yaşayarak 315 Dolar fiyatına geriledi.

Bir başka DeFi protokolü Pancake Swap ise bir gecede %17.4 değer kaybederek 19.222 Dolara geriledi; Terra ise %8.3 değer kaybederek 27.06 Dolar fiyatına düştü.

İlgili Haber:  GameStop Alımlarını Kapatan Robinhood'tan Çıkmak, Kripto Kullanıcıları İçin Bir Vergi Kabusu Yaratabilir

Küresel kripto piyasası yaklaşık %10 değer kaybederken; DeFi tokenleri arasındaki çift haneli kayıplar, bu sektörün mevcut düzeltmeden çok daha sert bir şekilde etkilendiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar