20 Mayıs 2022, Cuma
12.3 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Hareketlerinin Azalması Kurumsal Firmaları Çekebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, kırdıkları tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarından biraz uzaklaşsa da bunun anlamı kripto paraların adaptasyon ve gelişim süreci için olumlu olabilir.

Binance indirim kodu

2020’nin ikinci yarısından itibaren, 2021’in de ilk çeyreğinde hızlanacak şekilde, kripto para dünyası sürekli olarak hem fiyat, hem de toplam piyasa değeri bakımından rekordan rekora koştu. Fiyatlarda 2017 yılı öncesindeki boğa koşusu sırasında yaşanan heyecan dalgası da yakalanabilmiş oldu. Ancak, bu artan heyecan ve ilgi dalgasıyla beraber, piyasaların aşırı ısındığına dair de sinyaller görülmeye başlanmıştı. Beeple’ın 69 milyon dolarlık NFT satışı ve Dogecoin çılgınlığı da piyasaların artık zirve yaptığına dair sinyaller arasında yer almış olabilir.

Binance indirim kodu

“Kripto Paralarda Temeli Olmayan Bir Yükseliş Dalgası Yaşandı”

Ayrıca, fiyat ve piyasa tahminleriyle tanınan bazı finansal kuruluşların son zamanlarda oldukça karmaşık ve tutucu fiyat tahminleri yaptığını da ilginç bir not olarak belirtmek gerekiyor. Bu finansal kuruluşlar aslında Bitcoin’in vaat ettiği merkeziyetsiz finans kavramına tamamen ters düşüyorlar. Daha önce bu tür kuruluşlar Bitcoin fiyatlarıyla ilgili boğa piyasasına yakın olduklarını açıklamışlardı. Dogecoin gibi kripto paralardaki aşırı yükselişler de aslında bir bakıma blockchain ve kripto varlık piyasalarındaki temelsiz yüksek fiyatlamayı işaret ediyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Finansal varlıklar aslında piyasanın kendileri için belirledikleri fiyatlara satılır ancak şaka olarak başlayan bir kripto varlığın neredeyse 50 milyar dolar toplam piyasa değerine ulaşması bu piyasayla ilgili bir şeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor. Kripto paraların piyasa değerleri genel olarak rekor seviyelerinden düşse de, bu tür bir fiyat sağlamlaştırmasını pozitif olarak değerlendirmek için de sebeplerimiz var.

Fiyat Dengesinin Sağlamlaşmasını Olumlu Kılabilecek Gelişmeler Neler?

Fiyatların rekorlar kırmayı artık kesmesiyle birlikte kripto paralarda yaşanan yoğun heyecan dalgası sona erdi ve artık kırılabilecek fiyat rekorlarına odaklanmak yerine yatırımcılar gerçekten de potansiyeli ve kullanım alanları olabilecek blockchain uygulamalarına ve kripto paralara yönelebilir.

İlgili Haber:  Elinde En Çok Bitcoin Bulunduran 5 Şirket - Toplam Değer 40 Milyar Doların Üzerinde

Kripto para birimleriyle oluşturulan ürünler de artık fiyat yükselişi umuduyla değil reel piyasa gerçeklerine uygun bir şekilde oluşturulacak. Ayrıca artık fiyatların dengelenmeye başlanmasıyla beraber de, firmalar Bitcoin’in volalitesinden korkmaktan vazgeçecek ve müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto paraların altyapısını oluşturduğu hizmetleri sunabilecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar