28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasındaki Yükselişin Liderleri: Solana ve Avalanche!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum katilleri” olarak adlandırılan Solana ve Avalanche çok farklı haftalar geçirdi; ancak ikisi de yükselmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel kripto para piyasası, son 24 saatte %2.5 oranında büyüyerek 2.48 trilyon Dolar değerine ulaştı.
  • Bu yükselişin liderleri ise %16 oranında fiyat artışı yaşayan Solana ve %17 oranında değer kazanan Avalanche oldu.
  • Bitcoin ve Ethereum ise görece daha düşük kazançlar elde etti.

Geçtiğimiz 24 saatte küresel kripto para piyasası %2.5 oranında büyüyerek 2.48 trilyon Dolar değerine ulaştı. Bu yükselişin liderleri ise büyük oranda Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Solana Fiyatı Yeniden Yükselmeye Başladı

Solana son 24 saatte %16.04 oranında arttı. SOL, şu anda 159.66 Dolar fiyatından işlem görüyor. Solana, 10 gün önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 30 Dolar daha düşük bir seviyede seyrediyor.

Öte yandan Solana ağı için kolay bir hafta olmadı. Salı günü, Solana CEO’su Anatoly Yakovenko’nun merkezi olmayan borsa Raydium’da başlattığı ilk DEX (merkezi olmayan borsa) teklifi (IDO) sırasında botların neden olduğu yüksek işlem hacmi sebebiyle ağ genelinde bir kesinti yaşandı.

Söz konusu kesinti, Solana fiyatının bir gün içinde %13 oranında düşmesine ve SOL’un 145 Dolara gerilemesine neden oldu. Ancak sonrasında ağ doğrulayıcıları Solana blok zincirini yeniden kullanılabilir hale getirdi ve Solana fiyatı da bu noktada 163 Dolara yükseldi.

Son Günlerin En Dikkat Çeken Kripto Parası: AVAX

Avalanche ise bugünün bir diğer dikkat çeken kripto parası. Blok zincirinin yerel tokeni olan AVAX, son 24 saatte %16.9 oranında artış yaşadı ve mevcut 72.15 Dolarlık fiyatına ulaştı.

İlgili Haber:  İstanbul’da Kripto Para Dolandırıcılığı Yapan Bir Çete Çökertildi

Avalanche’nin mevcut fiyat artışı, Polychain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen ve Avalanche ekosistemi için 230 milyon Dolarlık bir fon geliri sağlayan Perşembe günkü özel token satışına bağlanabilir.

Bitcoin ve Ethereum Durgun

Bu arada, piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum için ise işler o kadar da heyecan verici değil. Bitcoin son bir günde %2.4 oranında fiyat artışı yaşadı. BTC, şu dakikalarda 48.729 Dolar fiyatında seyrediyor.

Ethereum ise bugün en yavaş hareket eden kripto paralardan biri: ETH, son 24 saatte kaydettiği %1.84’lük artışla 3.531 Dolar fiyatına ulaştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar