2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasından Üst Üste 3 Hafta Net Para Çıkışı Gerçekleşti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CoinShares’in Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre yatırımcılar üst üste üç hafta boyunca kripto para piyasalarından net sermaye çıkışı gerçekleştirdiler. Bu durum kripto para piyasalarında 2018 yılının Şubat ayından bu yana gerçekleşen en uzun sermaye çıkışı serisi oldu.

Binance indirim kodu

Sermaye Çıkışlarına Bitcoin Öncülük Ediyor

Kurumsal dijital varlık akışını analiz eden rapora göre, geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarından 79 milyon dolarlık bir çıkış gerçekleşti. Çıkışlara öncülük eden kripto para sürpriz olmayacak şekilde Bitcoin oldu. Bitcoin tam 6 haftadır art arda sermaye çıkışları yaşıyor. Bitcoin piyasalarında ayı lehine havanın piyasayı domine etmesiyle birlikte geçtiğimiz hafta 89 milyon dolarlık bir Bitcoin çıkışı gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Son 7 günde, Salı günü itibariyle Bitcoin %27.1 değer kaybetti ve 22 Haziran’da 30.000 doların altına geriledi. CoinShares’in sermaye çıkışlarını izlemeye başladığı tarih olan Mayıs ayının başlarında Bitcoin fiyatı bu değerin neredeyse iki katı olan 58.000 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum Ağından da Sermaye Çıkışları Yaşanıyor

Ethereum ağı üzerinde bulunan coinlerde ise geçtiğimiz hafta 1.9 milyon dolarlık bir çıkış olmuştu. Bir önceki hafta ise sermaye çıkışları 12.7 milyon dolar seviyesindeydi. Raporda şu bilgiler de yer aldı: “Yönetim altındaki varlıkların oranı %0.14 olarak görünüyor ve bu da negatif piyasa havasının Bitcoin üzerinde toplandığını gösteriyor. Ethereum yatırım ürünlerinin ticaret hacmi ise Mayıs ayındaki zirveden bu yana %80 oranında düştü.”

Piyasa değeri olarak en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ağının ana kripto parası olan Ether son 7 gün içerisinde %32 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 1.761,50 dolar seviyesinden işlem görüyor. Üç hafta önce, Ethereum fiyatları 2.300 seviyelerindeyken dijital varlıkların genel olarak net sermaye çıkışı görmeye başlamıştı, Haziran ayının ilk haftasında 2.893 dolara kadar yükselen ETH, CoinShares’in Ethereum ağından sermaye çıkışları bildirdiği tarihten itibaren tekrardan düşüşe geçti.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Kripto Piyasa Hakimiyeti %51'e Geriledi

Litecoin, Binance ve Bitcoin Cash gibi daha küçük dijital tokenlerin işlem gördüğü birçok ağ ise, önceki haftalarda da olduğu gibi, geçtiğimiz hafta gözle görülür sermaye hareketi göstermedi. Ripple’ın XRP tokeni geçtiğimiz hafta 0.8 milyon dolar net sermaye girişi yaşarken ondan önceki hafta ise net 2.8 milyon dolarlık sermaye çıkışı gerçekleşmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar