1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasının Genelinde Durgunluk Yaşanırken Celo’nun Fiyatı %20 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son haftaların ilgi çeken kripto parası Celo, %20’lik fiyat artışıyla durgun kripto para piyasasına meydan okuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası durgun bir hafta geçiriyor.
  • Geçtiğimiz 24 saatte %20’lik fiyat artışı yaşayan Celo ise piyasaya meydan okuyor.

Kripto para piyasası için durgun bir hafta oluyor. İlk 10 kripto paranın fiyatları son 24 saat içinde ya sabit kaldı ya da çok küçük düşüşler yaşadı. Ancak bu durgun piyasaya meydan okuyan bir kripto para var. Son haftaların ilgi çeken kripto parası Celo, son 24 saatte yaşadığı %20’lik fiyat artışıyla 3.59 Dolar fiyatına ulaştı. Celo, geçen hafta genelinde de yaklaşık %40’lık bir fiyat artışı yakaladı.

Binance indirim kodu

Celo Nedir?

Celo, merkezi olmayan bir eşler arası ödeme platformu oluşturmayı amaçlayan, mobil öncelikli bir kripto projesidir. Kullanıcılar bu uygulamada telefon numaralarını kullanarak kripto para ödemeleri yapabilirler. Celo, bu hizmetin özellikle de gelişmekte olan ülkelerde popüler hale gelebileceğini düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Celo, Şubat ayında düzenlediği finansman turunda Andreesen Horowitz (a16z), Greenfield One ve Electric Capital gibi isimlerle birlikte 20 milyon Dolar fon toplamayı başardı. Bundan sadece birkaç ay sonra da Citigroup eski başkanı Dick Parsons, Celo Vakfı’nın yönetim kuruluna katıldı. Öte yandan Deutsche Telekom ile yapılan bir anlaşma ile Alman telekom devi Celo tokenlerini satın aldı ve ağını desteklemek için altyapıya yatırım yaptı.

Celo Yükseliyor ICP Düşüyor

Dfinity’nin Internet Computer’ı (ICP) ise son 24 saatte %10.4’lük düşüşle 42.92 Dolar fiyatına geriledi. Kripto para, Mayıs ayında yaptığı lansman ile birlikte piyasaya 475 Dolar fiyatından giriş yapmıştı. ICP, şimdilerde bu fiyatın bir hayli altında seyrediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı %5 Yükselerek 49.000 Doların Üstüne Çıktı!

Internet Computer projesi, dünya çapında bağımsız veri merkezleri ağı tarafından yönetilen merkezi olmayan bir bilgisayar olması için tasarlandı. Firma, şu anda büyük teknoloji şirketlerinin hakim olduğu bulut bilişim pazarına merkezi olmayan bir alternatif olacağını iddia ediyor.

Kripto piyasasının lideri Bitcoin ise son 24 saatte %1.2 düşüşle 33.425 Dolara; ikinci en büyük kripto para Ethereum ise %3.4 düşüşle 2.069 Dolara geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar