Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Büyük Bitcoin yatırımcıları, küresel piyasa değeri ilk kez 1.18 trilyon Doları aşarken kripto paraya yatırım yapmaya devam ediyor.

Haberin Özeti

  • Küresel kripto para piyasasının değeri 1.18 trilyon Doları aşarak yeni bir rekor kırdı
  • Patlama, Ethereum ve DeFi’deki büyük yükseliş sayesinde gerçekleşti.
  • ABD ekonomisindeki toparlanma hızlandıkça Wall Street de yeni rekorlar kırmaya başladı.

Veri şirketi Nomics’e göre, kripto para piyasasının toplam değeri ilk kez 1.18 trilyon Doların üzerine çıktı. Rekor, Ethereum’un hızlı yükselişi ve DeFi coşkusunun birleşimiyle beslendi.

Bitcoin Balinalarının Sayısı Artıyor

Dün güne güçlü bir şekilde başladıktan sonra Bitcoin fiyatında ise, küçük dalgalanmalar ve kayıplar görüldü. Ancak kripto pazar analiz sitesi Glassnode’a göre bu, Bitcoin balinalarının BTC satın alma devamlılığını durdurmadı.

Twitter’da paylaşılan haberlerde, 2021 balina topluluğunun (1.000’den fazla Bitcoin’e sahip yatırımcılar) agresif bir şekilde büyüdüğü yazıldı. Kurumsal yatırımcıların kripto paraya değer vermeye devam ettikleri anlatısına daha fazla ağırlık veren 200’den fazla yeni HODLer ortaya çıktı.

Ethereum ise bir haftalık olağanüstü büyümesinin ardından sessiz bir gün geçiriyor. Proje, dört gün boyunca 1.500 Dolar seviyesinin üzerindeki konumunu korudu.

Kripto Piyasasına Olumlu Hava Hakim

Ancak piyasa sınırları içerisinde işler sıkıcı olmaktan uzak. Ripple, bu haftaki dalgalanmalarının ardından %14 oranında artış yaşadı.

Diğer büyük kripto paralardan Polkadot %4.6, Cardano %16 ve Chainlink %11 arttı. Aslında, Dogecoin hariç, piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan neredeyse tüm kripto paralar yükseldi.

Elon Musk’ın sevgisi ile tanınan Doge, dün 6 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaştı. Ancak eğlenceli parti, fiyatının bir gecede yaklaşık %7 düşmesi nedeniyle yarım kaldı.

S&P 500 ve Nasdaq, ABD Ekonomisindeki İyileşme Hızlandıkça Rekor Seviyelere Ulaştı

S&P 500 ve Nasdaq rekor kapanış zirvelerinde sona erdiğinden, hem kripto hem de Wall Street için güzel bir gün oldu. Dow ise tüm zamanların en yüksek kapanışının sadece %0.5 altında kaldı.

Peki, yatırımcıların bu kadar iyi bir ruh hali içinde olmasını nasıl açıklayabiliriz? En güçlü açıklama ABD’deki toparlanmanın hızlandığını gösteren beklenenden daha iyi ekonomik veriler. Petrol piyasaları da kazanç sağlamak adına artış yaşıyor. Ayrıca hazine getirileri arttıkça finans şirketleri, borsalardaki diğer tüm kategorilerden daha hızlı büyüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend