23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük Bitcoin yatırımcıları, küresel piyasa değeri ilk kez 1.18 trilyon Doları aşarken kripto paraya yatırım yapmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel kripto para piyasasının değeri 1.18 trilyon Doları aşarak yeni bir rekor kırdı
  • Patlama, Ethereum ve DeFi’deki büyük yükseliş sayesinde gerçekleşti.
  • ABD ekonomisindeki toparlanma hızlandıkça Wall Street de yeni rekorlar kırmaya başladı.

Veri şirketi Nomics’e göre, kripto para piyasasının toplam değeri ilk kez 1.18 trilyon Doların üzerine çıktı. Rekor, Ethereum’un hızlı yükselişi ve DeFi coşkusunun birleşimiyle beslendi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Balinalarının Sayısı Artıyor

Dün güne güçlü bir şekilde başladıktan sonra Bitcoin fiyatında ise, küçük dalgalanmalar ve kayıplar görüldü. Ancak kripto pazar analiz sitesi Glassnode’a göre bu, Bitcoin balinalarının BTC satın alma devamlılığını durdurmadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Twitter’da paylaşılan haberlerde, 2021 balina topluluğunun (1.000’den fazla Bitcoin’e sahip yatırımcılar) agresif bir şekilde büyüdüğü yazıldı. Kurumsal yatırımcıların kripto paraya değer vermeye devam ettikleri anlatısına daha fazla ağırlık veren 200’den fazla yeni HODLer ortaya çıktı.

Ethereum ise bir haftalık olağanüstü büyümesinin ardından sessiz bir gün geçiriyor. Proje, dört gün boyunca 1.500 Dolar seviyesinin üzerindeki konumunu korudu.

Kripto Piyasasına Olumlu Hava Hakim

Ancak piyasa sınırları içerisinde işler sıkıcı olmaktan uzak. Ripple, bu haftaki dalgalanmalarının ardından %14 oranında artış yaşadı.

Diğer büyük kripto paralardan Polkadot %4.6, Cardano %16 ve Chainlink %11 arttı. Aslında, Dogecoin hariç, piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan neredeyse tüm kripto paralar yükseldi.

Elon Musk’ın sevgisi ile tanınan Doge, dün 6 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaştı. Ancak eğlenceli parti, fiyatının bir gecede yaklaşık %7 düşmesi nedeniyle yarım kaldı.

S&P 500 ve Nasdaq, ABD Ekonomisindeki İyileşme Hızlandıkça Rekor Seviyelere Ulaştı

S&P 500 ve Nasdaq rekor kapanış zirvelerinde sona erdiğinden, hem kripto hem de Wall Street için güzel bir gün oldu. Dow ise tüm zamanların en yüksek kapanışının sadece %0.5 altında kaldı.

İlgili Haber:  ABD Seçim Sonuçları Kripto Parayı Nasıl Etkileyecek?

Peki, yatırımcıların bu kadar iyi bir ruh hali içinde olmasını nasıl açıklayabiliriz? En güçlü açıklama ABD’deki toparlanmanın hızlandığını gösteren beklenenden daha iyi ekonomik veriler. Petrol piyasaları da kazanç sağlamak adına artış yaşıyor. Ayrıca hazine getirileri arttıkça finans şirketleri, borsalardaki diğer tüm kategorilerden daha hızlı büyüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar