20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Kripto Para Saklama Şirketi Ledger, Yatırım Turunda 380 Milyon Dolar Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para girişim şirketleri kripto paraların gündemde olmasının tadını çıkarıyor. Ledger da bu sayede 380 milyon dolarlık bir yatırım almayı başardı. Fransız şirket şu an itibariyle 1.5 milyar dolardan daha fazla bir değere sahip durumda.

Binance indirim kodu

Toplam Değer Olarak Ledger 1.5 Milyar Doları Aştı

Girişim şirketi Ledger kripto paraların güvenli bir şekilde depolanabilmesi için donanımsal ve yazılımsal ürünler sunuyor. Şimdi ise şirket 380 milyon dolarlık bir yatırım turunu tamamlamayı başardı. Bu gelişmeyle birlikte Ledger’ın değeri de 1.5 milyar doları aşmış oldu. Paris merkezli şirketin CEO’uğunu Pascal Gauthier yapıyor. Gauthier, son zamanlarda bazı düşüşler görülse de kripto para piyasalarının Ekim’den bu yana yükselişte olduğunu hatırlattı ve şirketin bir yatırım turu için doğru bir zamanlama yaptığını düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Kısa bir süre yatırımcı Dan Tapiero tarafından kurulan kripto para odaklı bir fon olan 10T Holdings, yatırım turunda başı çeken isim oldu. Yatırım yaparak şirketi destekleyen isimler arasında ayrıca Cathay Innovation, Draper Esprit, Draper Associates, Draper Dragon, DCG, Korelya Capital ve Wicklow Capital gibi şirketler de bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ledger’ın Piyasada Nano Adında Bir Donanım Cüzdanı Bulunuyor

Ledger, dijital varlıklar dünyasına güvenli bir giriş yapmak isteyen yatırımcılar için piyasadaki lider markayı oluşturuyor. Şirketin ürünleri arasında kripto paralar için kullanılan dünyanın en popüler donanım cüzdanı olan Nano S de bulunuyor.

Kripto paraların yaygınlaşma süreci hızlandıkça bu alandaki dolandırıcılık faaliyetlerinde de artışlar olmaya başladı. Güvenlik için kullanıcıların paralarını tuttuğu borsalarda iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmesi öneriliyor. Ayrıca kripto para dünyasında soğuk cüzdanların genellikle sıcak cüzdanlardan daha güvenli olduğuna dair de bir inanış var. Soğuk cüzdan kavramı, internete bağlı olmayan, genellikle harici bir donanımda saklanan kripto para cüzdanlarını tanımlıyor. Sıcak cüzdan ise, internete bağlı bir şekilde her alandan ulaşılabilen ve güvenlik önlemleri olarak daha kısıtlı imkanlar sunan cüzdanlara deniyor. Son olarak ABD’de yalnızca 6 ay içerisinde 82 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı yapıldığı tespit edilmişti. Özellikle kripto para piyasalarındaki değer artışlarıyla beraber, saldırganların da bu alanı hedeflemeleri daha da yükseldi. Bitcoin ABD’de yasadışı işler için kullanılması nedeniyle kısmen de olsa kötü bir üne sahip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar