8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Ethereum Piyasası: Three Arrows, 676 Milyon Dolarlık ETH Satın Aldığını Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto hedge fonu Three Arrows, son 2 haftada 676 milyon Dolar değerinde (156.400 ETH) Ethereum satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto hedge fonu Three Arrows, son 2 haftada 676 milyon Dolar değerinde (156.400 ETH) Ethereum satın aldığını açıkladı.
  • Bundan sadece birkaç hafta önce şirket CEO’su Zhu Su, yüksek gaz ücretleri ve erişilebilirlik sorunları nedeniyle Twitter üzerinden Ethereum’a eleştiri yağdırmıştı.

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC), şirket CEO’su Zhu Su’nun Twitter üzerinden Ethereum’a eleştiri yağdırmasından bu yana yarım milyar Dolardan fazla ETH yatırımı yaptı.

Binance indirim kodu

Zhu Su, Ethereum ile İlgili Fikrini Değiştirdi mi?

Bu yatırımlar, CEO’nun fikrini değiştirdiği anlamına mı geliyor; yoksa kripto parada “dipten” satın almak için son piyasa çöküşünden mi yararlanıyor?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Three Arrows CEO’su Zhu Su, bundan yaklaşık iki hafta önce blok zincirindeki yüksek gaz ücretleri ve erişilebilirlik sorunları üzerinden Ethereum’u sert bir şekilde eleştirmişti. Ancak bu eleştirilerinden beri şirketi, yaklaşık 156.400 ETH (676.37 milyon Dolar değerinde) satın aldı.

Bu dönemde şirketin cüzdanına giren fonların neredeyse tamamı Binance, FTX ve Coinbase gibi önde gelen borsalardan transfer edildi.

Şirket, ETH’deki Fiyat Düşüşünden Faydalandı

Zhu, Çinli blockchain gazetecisi Wu’nun bir tweetine yanıt olarak bugün erken saatlerde söz konusu satın alma işlemlerini doğruladı. Three Arrows’un cüzdanı, ETH yatırımlarının kripto para piyasasında hafta sonu yaşanan çöküş sırasında yapıldığını gösteriyor.

Bu anlamda Zhu Su her ne kadar Ethereum blok zincirindeki çeşitli sorunlar üzerinden Twitter’da popüler eleştiriler yapsa da; kripto para piyasasındaki düşüşü fırsat bilmiş ve “dipten” ETH satın almış gibi görünüyor.

Son olarak piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan ETH, son 24 saatte %3’ün üzerinde değer kaybetti ve şu anki fiyatı olan 4.270 Dolara geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar