3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Robinhood, Blockchain Analiz Firması Chainalysis ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto para ticaret uygulaması Robinhood, blockchain alanındaki lider analiz firmalarından Chainalysis ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para ticaret uygulaması Robinhood, blockchain alanındaki lider analiz firmalarından Chainalysis ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
  • Robinhood açıklamasına göre platform, Chainalysis’in araştırma yazılımı Chainalysis Reactor’ü ve uyumluluk çözümü “İşleminizi Bilin” uygulamalarını tam olarak benimseyecek.

Blockchain analiz firması Chainalysis, uygulamanın kripto para cüzdanını başlatmasından hemen önce ticaret için çeşitli veriler ve araçlar sağlamak için Robinhood ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Robinhood ve Chainalysis Ortaklığı

Pazartesi günü yaptığı duyuruda Chainalysis, Robinhood Crypto ile entegre ortaklığının, ticaret uygulamasının 2022’nin başlarında tüm kullanıcılar için kullanıma sunulması beklenen kripto cüzdanının piyasaya sürülmesinden önce uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olacağını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Robinhood açıklamasına göre ise platform, Chainalysis’in araştırma yazılımı Chainalysis Reactor’ü ve uyumluluk çözümü “İşleminizi Bilin” uygulamalarını tam olarak benimseyecek. Ticaret uygulaması ayrıca ekiplerinin uyumluluğu sağlamak için Chainalysis’in sertifika programlarını da kullanacağını vurguladı.

Robinhood Crypto ortaklıklar başkanı Ben Einstein konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Chainalysis, sektördeki en iyi uygulamaları geliştirmek için düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla yakın bir şekilde çalışıyor ve bu yaklaşım, Robinhood’un politika yapıcılarla işbirliği içinde çalışma taahhüdüyle de son derece uyumlu.” ifadelerini kullandı.

Robinhood Kripto Para Cüzdanına 1.6 Milyon Kişi Kaydoldu

Robinhood’un verilerine göre şu anda 1.6 milyondan fazla insan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve diğer tokenlerin yatırılmasını ve çekilmesini destekleyecek kripto cüzdanı için bekleme listesine kaydolmuş durumda.

Birçok devlet kurumu ve şirket, hem meşru hem de yasa dışı kripto para işlemlerini izlemek ve analiz etmek için bir çözüm olarak Chainalysis’i aktif olarak kullanıyor. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, Çekya ve Rusya merkezli işletme Suex OTC’ye yaptırım uygulayacağını açıkladığında; bu kararın, Chainalysis’ten sağlanan veriler ışığında alındığını belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar