27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Robinhood, Blockchain Analiz Firması Chainalysis ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Önde gelen kripto para ticaret uygulaması Robinhood, blockchain alanındaki lider analiz firmalarından Chainalysis ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para ticaret uygulaması Robinhood, blockchain alanındaki lider analiz firmalarından Chainalysis ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
  • Robinhood açıklamasına göre platform, Chainalysis’in araştırma yazılımı Chainalysis Reactor’ü ve uyumluluk çözümü “İşleminizi Bilin” uygulamalarını tam olarak benimseyecek.

Blockchain analiz firması Chainalysis, uygulamanın kripto para cüzdanını başlatmasından hemen önce ticaret için çeşitli veriler ve araçlar sağlamak için Robinhood ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Robinhood ve Chainalysis Ortaklığı

Pazartesi günü yaptığı duyuruda Chainalysis, Robinhood Crypto ile entegre ortaklığının, ticaret uygulamasının 2022’nin başlarında tüm kullanıcılar için kullanıma sunulması beklenen kripto cüzdanının piyasaya sürülmesinden önce uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olacağını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Robinhood açıklamasına göre ise platform, Chainalysis’in araştırma yazılımı Chainalysis Reactor’ü ve uyumluluk çözümü “İşleminizi Bilin” uygulamalarını tam olarak benimseyecek. Ticaret uygulaması ayrıca ekiplerinin uyumluluğu sağlamak için Chainalysis’in sertifika programlarını da kullanacağını vurguladı.

Robinhood Crypto ortaklıklar başkanı Ben Einstein konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Chainalysis, sektördeki en iyi uygulamaları geliştirmek için düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla yakın bir şekilde çalışıyor ve bu yaklaşım, Robinhood’un politika yapıcılarla işbirliği içinde çalışma taahhüdüyle de son derece uyumlu.” ifadelerini kullandı.

Robinhood Kripto Para Cüzdanına 1.6 Milyon Kişi Kaydoldu

Robinhood’un verilerine göre şu anda 1.6 milyondan fazla insan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve diğer tokenlerin yatırılmasını ve çekilmesini destekleyecek kripto cüzdanı için bekleme listesine kaydolmuş durumda.

Birçok devlet kurumu ve şirket, hem meşru hem de yasa dışı kripto para işlemlerini izlemek ve analiz etmek için bir çözüm olarak Chainalysis’i aktif olarak kullanıyor. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, Çekya ve Rusya merkezli işletme Suex OTC’ye yaptırım uygulayacağını açıkladığında; bu kararın, Chainalysis’ten sağlanan veriler ışığında alındığını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend