2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Kripto Para Şirketleri Huobi ve OK Group, Çin’deki Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Huobi Group, Çin merkezli kuruluşu olan Beijing Huobi Tianxia Network Technology Limited’i kapatıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Huobi Group, “gereksiz” olduğunu düşündüğünü Çin faaliyetlerini durduruyor.
  • Şirketin kripto alım satım hizmetlerinin ise bu karardan etkilenmeyeceği belirtildi.

Kendi adını taşıyan kripto para borsasının arkasındaki şirket olan Huobi Group, Çin’deki Beijing Huobi Tianxia Network Technology Limited (BHT) şirketi ile sağladığı hizmetleri sonlandırıyor.

Binance indirim kodu

Buna ek olarak, kripto borsası OKCoin’in arkasındaki kripto şirketi olan OK Group da Çin’deki kuruluşu Beijing Lekuda’yı kapatıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Daha da önemlisi, her ikisi de borsa işlemlerini birkaç yıl önce Çin dışına taşıdıkları için, borsaların kripto alım satım hizmetleri bu kapatma kararlarından etkilenmeyecek.

Huobi Düzenleyici Baskıya Yenildi

Söz konusu kapatma kararları, Çin’de bir süredir devam eden kripto endüstrisi baskısının ardından geliyor.

Çin hükümeti, 2017’den beri kripto para ticaretini yasaklamış olsa da; yetkililer bu yasağı farklı alanlara da taşıdılar. Örneğin, ülke genelinde altı eyalet, Bitcoin madenciliğini halihazırda yasaklamış durumda.

Huobi sözcüsü, grubun Pekin varlığının herhangi bir ticari faaliyeti olmadığını söyledi. Sözcü, Çin’de sağladıkları hizmeti “gereksiz” olarak tanımladı ve kapatılması için başvuru yapıldığını duyurdu.

Çin’deki Düzenleyici Baskının Etkileri

Şirket, ayrıca, “dünyanın dört bir yanından çalışanları işe almaya devam edeceğini” de belirtti.

Huobi sözcüsü, çalışma alanındaki bu küreselleşmenin, grubun uluslararası kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olduğunu ve dünya çapında iş sürekliliğini sağlama yeteneğini geliştirdiğini sözlerine ekledi.

Bu yılın Mayıs ayında Huobi, yatırımcıları korumak için “bazı pazarlardaki müşterilerin” ulaşabileceği kripto türevleri ticaretini geçici olarak durdurduğunu açıklamıştı. Bu pazarların başında ise yoğun düzenleyici baskı altında olan Çin pazarı geliyordu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar