4 Temmuz 2022, Pazartesi
28.5 C
İstanbul

Kripto Para Şirketleri 2021 Yılında Lobi Faaliyetleri İçin 5 Milyon Dolar Harcama Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

The Economist’in araştırmasına göre kripto para şirketleri 2021 yılında lobi faaliyetleri için 5 milyon Dolar harcama yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • The Economist’in araştırmasına göre kripto para şirketleri 2021 yılında lobi faaliyetleri için 5 milyon Dolar harcama yaptı.
  • Jack Dorsey’nin ödeme firması Block geçen yılın Nisan ayından bu yana lobi faaliyetlerine 1.7 milyon Doların üzerinde para harcadı.

The Economist tarafından hazırlanan bir rapora göre kripto para şirketleri, 2021 yılının ilk 9 ayında Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda lobi yapmak için 5 milyon Dolar harcadı. Bu harcamanın yarısı ise yılın 3. çeyreğinde gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Kripto Paradaki Lobi Faaliyetleri

Coinbase, 2021’in 3. çeyreğinde lobi faaliyetleri için 625.000 Dolar harcayarak endüstrinin en büyük destekçilerinden biri oldu. Öncesinde Square olarak bilinen Jack Dorsey’nin ödeme firması Block ise geçen yılın Nisan ayından bu yana lobi faaliyetlerine 1.7 milyon Doların üzerinde para harcadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu çabalar büyük ölçüde boşa gitmemiş gibi görünüyor.

Çarşamba günü Coinbase, Circle, FTX Exchange ve diğer endüstri lideri firmalardan üst düzey yöneticiler, 5 saatlik bir görüşmede konuşma yapmak için ABD Kongre üyelerinin önüne çıktı.

Öte yandan bazı Kongre üyelerinin kendileri de direkt olarak kripto para endüstrisine destek veriyor. Wyoming senatörü Cynthia Lummis’in 100.000 ila 250.000 Dolar arasında bir Bitcoin yatırımına sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Bunun yanında en az 4 Cumhuriyetçi senatör daha kripto paraya aktif olarak yatırım yapıyor.

ABD’deki Katı Düzenlemeler

Bu isimlerin kripto parayı benimsemesi Washington’daki bir “fikir değişikliğine” işaret etse de; Biden yönetiminin katı düzenlemeleri şu anda çok daha farklı bir tablo çiziyor.

ABD Başkanı Joe Biden geçen ay Coinbase ve Binance US gibi kripto para firmalarını yasal olarak “komisyoncu” şeklinde tanımlayan 1.2 trilyon Dolarlık “Altyapı Yasasını” onayladı. Bu yasa gereğince Coinbase ve Binance.US gibi kripto para şirketleri, platformlarında kripto para işlemi yapan herkesi bundan sonra federal hükümete bildirmek zorunda kalacak.

İlgili Haber:  Tether Çökerse Tüm Kripto Para Piyasası Onunla Birlikte Çökebilir

Bu bildirimde kripto parada işlem yapan kişilerin adlarının ve adreslerinin verilmesi gerekecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.
En Çok Okunanlar