26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Kripto Para Şirketleri 2021 Yılında Lobi Faaliyetleri İçin 5 Milyon Dolar Harcama Yaptı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

The Economist’in araştırmasına göre kripto para şirketleri 2021 yılında lobi faaliyetleri için 5 milyon Dolar harcama yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • The Economist’in araştırmasına göre kripto para şirketleri 2021 yılında lobi faaliyetleri için 5 milyon Dolar harcama yaptı.
  • Jack Dorsey’nin ödeme firması Block geçen yılın Nisan ayından bu yana lobi faaliyetlerine 1.7 milyon Doların üzerinde para harcadı.

The Economist tarafından hazırlanan bir rapora göre kripto para şirketleri, 2021 yılının ilk 9 ayında Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda lobi yapmak için 5 milyon Dolar harcadı. Bu harcamanın yarısı ise yılın 3. çeyreğinde gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Kripto Paradaki Lobi Faaliyetleri

Coinbase, 2021’in 3. çeyreğinde lobi faaliyetleri için 625.000 Dolar harcayarak endüstrinin en büyük destekçilerinden biri oldu. Öncesinde Square olarak bilinen Jack Dorsey’nin ödeme firması Block ise geçen yılın Nisan ayından bu yana lobi faaliyetlerine 1.7 milyon Doların üzerinde para harcadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bu çabalar büyük ölçüde boşa gitmemiş gibi görünüyor.

Çarşamba günü Coinbase, Circle, FTX Exchange ve diğer endüstri lideri firmalardan üst düzey yöneticiler, 5 saatlik bir görüşmede konuşma yapmak için ABD Kongre üyelerinin önüne çıktı.

Öte yandan bazı Kongre üyelerinin kendileri de direkt olarak kripto para endüstrisine destek veriyor. Wyoming senatörü Cynthia Lummis’in 100.000 ila 250.000 Dolar arasında bir Bitcoin yatırımına sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Bunun yanında en az 4 Cumhuriyetçi senatör daha kripto paraya aktif olarak yatırım yapıyor.

ABD’deki Katı Düzenlemeler

Bu isimlerin kripto parayı benimsemesi Washington’daki bir “fikir değişikliğine” işaret etse de; Biden yönetiminin katı düzenlemeleri şu anda çok daha farklı bir tablo çiziyor.

ABD Başkanı Joe Biden geçen ay Coinbase ve Binance US gibi kripto para firmalarını yasal olarak “komisyoncu” şeklinde tanımlayan 1.2 trilyon Dolarlık “Altyapı Yasasını” onayladı. Bu yasa gereğince Coinbase ve Binance.US gibi kripto para şirketleri, platformlarında kripto para işlemi yapan herkesi bundan sonra federal hükümete bildirmek zorunda kalacak.

İlgili Haber:  Amerika’nın Önde Gelen Fast Food Zinciri, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Bu bildirimde kripto parada işlem yapan kişilerin adlarının ve adreslerinin verilmesi gerekecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend