27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Kripto Para Tarihinin En Büyük Hacker Saldırısı: PolyNetwork, 600 Milyon Dolarlık Bir Hacker Saldırısına Maruz Kaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Birlikte çalışabilirlik protokolü PolyNetwork, bugün ciddi bir hacker saldırısına maruz kaldığını açıkladı. Hacker, en az 600.3 milyon Dolarlık fonu ele geçirmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tarihin en büyük kripto para hacker saldırısı gerçekleşmiş olabilir.
  • Birlikte çalışabilirlik protokolü PolyNetwork, bugün ciddi bir hacker saldırısına maruz kaldığını açıkladı.
  • Hacker, en az 600.3 milyon Dolarlık fonu ele geçirmeyi başardı.

Platformun geliştiricileri, çok zincirli birlikte çalışabilirlik protokolü Poly Network’ün bugün bir hacker saldırısının kurbanı olduğunu ve bunun yaklaşık 600 milyon Dolar değerinde çeşitli kripto paraların kaybına yol açtığını açıkladı.

Binance indirim kodu

600 Milyon Dolar Kaybedildi

Geliştiriciler ayrıca Poly Network’ün Telegram kanalında “PolyNetwork’ün BinanceChain Ethereum ve Polygon üzerinde saldırıya uğradığını duyurmaktan dolayı üzgünüz. Etkilenen blok zinciri ve kripto borsalarının madencilerini yukarıdaki adreslerden gelen tokenleri kara listeye almaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Duyuruya göre, şu anda saldırganlara ait olduğu iddia edilen üç adet bilinen adres var: Ethereum adresinde şu anda 264.8 milyon Dolar, Binance Smart Chain adresinde 250.8 milyon Dolar ve Polygon adresinde de 85 milyon Dolarlık kripto varlığı bulunuyor.

Tarihin En Büyük Hacker Saldırısı

PolyNetwork’ün maruz kaldığı saldırı, şimdiye kadarki en büyük kripto para hacker saldırısı olabilir. Bir önceki “rekor”, Ocak 2018’de bilgisayar korsanlarına yaklaşık 530 milyon Doların kaybedildiği Coincheck borsası saldırısı olarak kayıtlara geçti.

Dahası, PolyNetwork bir birlikte çalışabilirlik protokolü olduğundan, PolyNetwork kullanan başka projeler de bu kapsamlı hacker saldırısından etkilenebilir. Protokolün web sitesinde, entegre olduğu düzinelerce başka kripto projesinin ismi bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar