29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kripto Paralar Bitcoin Önderliğinde Yükselişe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ekim ayını %25’in üzerinde kazançla kapatacak olan Bitcoin, tekrar yükseldi. Son 24 saatte neredeyse %5 artan Bitcoin, 2018’in başından bu yana ilk kez psikolojik 14.000 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in son rallisi, Ethereum, Ripple XRP, chainlink ve litecoin gibi diğer büyük kripto para birimlerinin fiyatını %3 ile %5 arasında artırdı.

Binance indirim kodu

Yaşanan fiyat artışı, cuma günü 750 milyon $ değerindeki bitcoin opsiyon sözleşmelerinin sona ermesini takiben ve değeri 100 milyon $’ın üzerinde bir dizi büyük bitcoin işleminden kısa bir süre sonra geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin ve kripto para tüccarları, yüksek değerli bitcoin opsiyon sözleşmeleriyle son 24 saat içinde vadesi dolacak dalgalanma için hazırlandı. Boğa veya düşüş eğilimleri, bu tür sürelerin dolmasıyla daha da kötüleşebilir.

CoinMarketCap verilerine göre kripto para birimlerinin birleşik değeri, Nisan 2018’den beri görülmeyen bir seviye olan 400 milyar doların üzerine çıktı.

Bu arada, bitcoin ve kripto para birimi piyasası, son birkaç saat içinde, San Francisco merkezli Coinbase ve Lüksemburg merkezli Bitstamp’tan kaldırılan 100 milyon dolarlık bitcoin ile sarsıldı. Sözde “balinalar” tarafından yapılan büyük bitcoin ve kripto işlemlerini izlemek için kurulan bir Twitter botu, üç ayrı işlem kaydetti.

Bitstamp’ta 13.900 $’a geri dönmeden önce 14.000 $’ lık zirvelere tırmanan Bitcoin, son birkaç ayda yükseliş haberleri ve bazı yatırımcılar arasında Bitcoin’in karşı bir önlem olarak hizmet edeceğine dair artan inançla destek buldu. Bu, son hafta içinde borsadan bitcoin ayrılmasına yol açtı.

Ballinger’in açıklamaları

Dijital varlık yöneticisi Wave Financial’ın ortağı Andrew Ballinger, e-posta yoluyla, “Salgının çoğu için, bitcoin hisse senetleriyle ilişkili kaldı” dedi.

Skew Analytics’ten alınan verilere göre, Haziran ayında bir aylık Bitcoin – S&P 500 korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %66,2’ye ulaştı. Haziran ayından bu yana, bu bir aylık bitcoin – S&P 500 korelasyonu, bu ay çift haneli pozitif korelasyon kırılıncaya kadar, çoğunlukla %40 – %50 aralığında gezinerek çift haneli rakamlarda kaldı.

İlgili Haber:  Biden'ın Bitcoin'i ABD Finans Sistemine Entegre Etmesi Gerekiyor

“Hisse senetlerindeki büyük bir düşüşün, henüz gelişmekte olan dijital varlık ekonomisi üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına inanmadığımı söylersem tam olarak dürüst olmam” diyen Ballinger “Ancak bence bu tek haneli ve potansiyel olarak negatif korelasyona dönüş, Bitcoin’in değer deposu tezine inananlar için doğru yön,” diye ekledi.

“Ekonomik toparlanmayı çevreleyen belirsizliğin devam etmesi ile yatırımcılar, hisse senetleri üzerinden dijital para birimlerine dönebilir ve bitcoin’in ‘dijital altın’ tezini daha da test edebilir.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar