29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kripto Paralar, Rus Yatırımcılar Arasında Altından Daha Popüler

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yayınlanan yeni bir rapora göre kripto para yatırımının, Rusya’daki en popüler yatırım araçlarından biri olarak görüldüğü ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Altın endüstrisi için önemli bir pazar geliştirme kuruluşu olan Dünya Altın Konseyi, Rusya’daki perakende altına dair kabuller hakkında 20 Ekim’de bir rapor yayınladı.

Binance indirim kodu

Rapora göre kripto para biriminin; tasarruf hesapları, döviz, emlak ve hayat sigortasından sonra şu anda Rusya’nın en popüler beşinci yatırım aracı olarak kabul edildiği öğrenildi. Dünya Altın Konseyi’nin son 12 ayda yapılan Rus yatırımları sıralamasının bir parçası olarak %17’lik orana sahip kripto para birimini, %16 oranıyla altının izlediği belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Rusya’da kripto yatırımı trendi yükseliş eğilimi gösteriyor

Rapor, Rusya genelindeki şehirlerde yaşayan yatırımcılarla yapılan 2.023 çevrimiçi görüşme neticesinde meydana getirilen bir ankete dayanırken ankete katılım gösteren bu yatırımcıların, anketten önceki 12 ay içerisinde en az bir yatırım yapmış olan “aktif yatırımcılar” olmasına dikkat edildi.

Rapora göre Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri Rusya’da popülerliğini korumaya ve erişilebilir bir yatırım aracı olmanın faydalarını görmeye devam ederken öte yandan altın ise eğitim ve güven eksikliğinden dolayı henüz ana akım tarafından bir yatırım varlığı haline gelemedi.

Dünya Altın Konseyi ayrıca, dijital varlıklarla yapılan yatırımın nispeten riskli bir yatırım olarak görülmesine rağmen Rusya’daki kripto yatırımı trendinin yükselişte olduğunu, altının ise tarihsel olarak uzun vadede istikrarlı bir yatırım olarak ortaya çıktığını belirtti. Dünya Altın Konseyi, bu sonucu yeni yatırım ürünlerine yönelik artan talebin bir işareti olarak gördüğünü açıkladı.

Kripto para birimlerinin yükselişinin, perakende yatırımcılar arasında bir seçim ve çekicilik arzusu olduğunu gösterdiğinin altını çizen konsey, Rusya yatırım pazarı şekillenmeye devam ettiği sürece farklı yatırım ürünleri için daha fazla fırsatın ortaya çıkacağını ve altının buna karşılık vermesi gerekeceğini vurguladı.

İlgili Haber:  Binance, Blockchain Oyun Platformu Sandbox Üzerinde Sanal Arsa Satın Aldı

Rusya’nın bu rapor neticesinde, kripto para yatırımı yapan başlıca yetki sahibi ülkelerden biri olduğu ortaya çıktı. Chainalysis’in Eylül 2020 raporuna göre de yine ülke, kripto kullanım oranına göre Ukrayna’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ülkesi olarak diğer ülkelerin arasından sıyrılmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar