26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Ünlü Yatırımcı: “Kripto Paralar, Tarihin Gördüğü En Büyük Balonlardır!”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ünlü bir kurumsal yatırımcı olan Richard Bernstein, kripto paraların dünya tarihinin en büyük finansal balonu olduğuna inandığını söyledi. 10 Aralık tarihinde verdiği röportajında küresel piyasaların şu sıralar adeta bir tahterevalli gibi davrandığını belirtti. Teorisini detaylandıran Bernstein, tahterevallinin bir tarafında kripto paraların diğer tarafında ise dünyadaki diğer her şeyin yer aldığını ifade etti.

Binance indirim kodu

Bernstein, yaptığı söyleşisinde geleneksel varlıkların önümüzdeki yıl içerisinde kripto paralardan daha güvenli olacağını iddia etti. Ünlü yöneticiye göre bu tür varlıklar, geleneksel finans sektörünün bir tür nadirliğe sahip olduğundan gerçek birer fırsat sunuyor. Ünlü isme göre sermaye kıtlığı, getirilerin miktarını arttırabileceğinden yatırımcılar için asılında iyi bir işaret olabilir.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Bernstein, kripto paraların büyük birer balon olduğu iddiasını da yineledi. Deneyimli yönetici, riskli varlıklara yatırım yapan birçok insanın, %35 civarında değer kaybeden hisse senedi piyasası hakkında konuştuğuna dikkat çekti. Bernstein ayrıca, insanların, zamanında %30 ila %40 değer kaybeden teknoloji hisseleri balonu ile ilgili de benzer şeyleri söylediğini ifade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kripto Para Piyasası Düşük Performans Sergilemeye Devam Ediyor

Bernstein, kripto para piyasasındaki ayı lehine havanın devam edeceğini düşünürken çok sayıda diğer analist ise konuyla ilgili olarak daha boğa lehine görüşler paylaşıyor. Boğa lehine düşünen analistlere örnek vermek gerekirse Ballet cüzdanı kurucusu Bobby Lee’den bahsedebiliriz. Lee’ye göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin (BTC), henüz tam zirvesini göremedi. Analist, Bitcoin fiyatının yılın sonunda ya da 2022 yılının başlarında zirve yapabileceğine inanıyor. Buna ek olarak, Ark Invest CEO’su Cathie Wood, BTC fiyatının 500.000 dolara kadar çıkabileceğine inandığını söyleyerek finans dünyasını şaşırtmıştı.

İlgili Haber:  Piyasanın Büyük Bölümü Çöküş Yaşarken Bu Kripto Para %25 Değer Kazandı

Lee’ye göre Bitcoin fiyatı 150.000 dolara ya da 200.000 dolara kadar tırmanabilir. Inside Edge Capital Management kurucusu Todd Gordon ve JPMorgan Chase, 2022 yılında BTC fiyatının 100.000 doları aşabileceğine inanıyor. Bununla birlikte bu tahminlerin BTC fiyatının halen 60.000 doların üstünde seyrettiği zaman diliminde yapıldığını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda CoinMarketCap verilerine göre 46.813 dolardan işlem görürken Ethereum ise 3.771 dolardan alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend