4 Ekim 2022, Salı
16.7 C
İstanbul

Ünlü Yatırımcı: “Kripto Paralar, Tarihin Gördüğü En Büyük Balonlardır!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü bir kurumsal yatırımcı olan Richard Bernstein, kripto paraların dünya tarihinin en büyük finansal balonu olduğuna inandığını söyledi. 10 Aralık tarihinde verdiği röportajında küresel piyasaların şu sıralar adeta bir tahterevalli gibi davrandığını belirtti. Teorisini detaylandıran Bernstein, tahterevallinin bir tarafında kripto paraların diğer tarafında ise dünyadaki diğer her şeyin yer aldığını ifade etti.

Binance indirim kodu

Bernstein, yaptığı söyleşisinde geleneksel varlıkların önümüzdeki yıl içerisinde kripto paralardan daha güvenli olacağını iddia etti. Ünlü yöneticiye göre bu tür varlıklar, geleneksel finans sektörünün bir tür nadirliğe sahip olduğundan gerçek birer fırsat sunuyor. Ünlü isme göre sermaye kıtlığı, getirilerin miktarını arttırabileceğinden yatırımcılar için asılında iyi bir işaret olabilir.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Bernstein, kripto paraların büyük birer balon olduğu iddiasını da yineledi. Deneyimli yönetici, riskli varlıklara yatırım yapan birçok insanın, %35 civarında değer kaybeden hisse senedi piyasası hakkında konuştuğuna dikkat çekti. Bernstein ayrıca, insanların, zamanında %30 ila %40 değer kaybeden teknoloji hisseleri balonu ile ilgili de benzer şeyleri söylediğini ifade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto Para Piyasası Düşük Performans Sergilemeye Devam Ediyor

Bernstein, kripto para piyasasındaki ayı lehine havanın devam edeceğini düşünürken çok sayıda diğer analist ise konuyla ilgili olarak daha boğa lehine görüşler paylaşıyor. Boğa lehine düşünen analistlere örnek vermek gerekirse Ballet cüzdanı kurucusu Bobby Lee’den bahsedebiliriz. Lee’ye göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin (BTC), henüz tam zirvesini göremedi. Analist, Bitcoin fiyatının yılın sonunda ya da 2022 yılının başlarında zirve yapabileceğine inanıyor. Buna ek olarak, Ark Invest CEO’su Cathie Wood, BTC fiyatının 500.000 dolara kadar çıkabileceğine inandığını söyleyerek finans dünyasını şaşırtmıştı.

İlgili Haber:  Ukrayna, Doğu Avrupa'daki Kripto Dünyasına Liderlik Etmeye Hazır

Lee’ye göre Bitcoin fiyatı 150.000 dolara ya da 200.000 dolara kadar tırmanabilir. Inside Edge Capital Management kurucusu Todd Gordon ve JPMorgan Chase, 2022 yılında BTC fiyatının 100.000 doları aşabileceğine inanıyor. Bununla birlikte bu tahminlerin BTC fiyatının halen 60.000 doların üstünde seyrettiği zaman diliminde yapıldığını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda CoinMarketCap verilerine göre 46.813 dolardan işlem görürken Ethereum ise 3.771 dolardan alıcı buluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar