29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kripto Paralar XRP Öncülüğünde Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre en büyük beş kripto para olarak kabul edilen Bitcoin, ethereum, Ripple’ın kripto parası XRP, litecoin ve chainlink bu haftaki kar satışlarından sonra düştüğü seviyeden geri dönmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Yükselişte bayrağı XRP taşıdı

Bitcoin fiyatı, çılgın dalgalanmalar yaşayarak cuma günü yaklaşık 16 bin dolar seviyesine düştü. Bu düşüşün ardından kripto para, yeniden bitcoin başına 18.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yükseliş sonucu, bitcoin, ethereum, litecoin ve chainlink’in %5 civarında bir tırmanma ile göze çarptı. Yükselişi yöneten ise son yirmi dört saat içinde %10’un üzerinde bir artış gösteren XRP oldu.

Yaşanan düşüş yalnızca bir düzeltme

Bitcoin ve kripto paraların toplam piyasa değeri, bitcoin’in 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaşmasının ardından bu hafta yaklaşık 100 milyar dolara kadar yükseldi.

Bu hafta gerçekleşen kar satışları ise, birçok bitcoin ve kripto para piyasası izleyicisi tarafından geçici bir düzeltme olarak anıldı.

FxPro’da kıdemli finans analisti olarak görev yapan Alex Kuptsikevich, e-posta yoluyla verdiği röportajda, “Kripto fiyatları keskin dalgalanmalar gösterebilir. Bu nedenle bilinmesi gereken en önemli şey, ralliyi sürdürmek için bu aşamaya ihtiyaç olduğudur” dedi.

“Teknik göstergeler çok uzun bir süredir aşırı alım bölgesinde yer alıyor. Dolayısıyla 20 bin dolara doğru giden ralli bir boğulma yaşamaya başladı. Bu boğulmaya, piyasa için çok ciddi bir psikolojik ve teknik direnç seviyesi demek mümkün. Doğal olarak bu engelin karşımıza çıkacağına dair hiç şüphe yoktu. Bu, tamamen piyasanın, yatırımcıların iyimserliğini test etme yollarından biri.”

Yükselişin arkasındaki sebepleri hatırlayalım

Bitcoin, dijital altın olarak artan itibarı, Wall Street’teki büyük bankaların kripto paraya karşı artan ilgisi ve bir dizi yüksek profilli yatırımcının onu enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak adlandırmasıyla, kasım ayına gelene kadar değerine neredeyse %40 ekledi.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) ve Pig Finance (PIG) Gibi Tokenler Uzun Vadeli Değil

Bitcoin satın alma ve harcama hizmetlerini ürün yelpazesine eklemeyi planladığını duyuran ödeme devi PayPal önderliğinde başlayan bitcoin rallisi, Ethereum, XRP, litecoin ve chainlink gibi daha küçük kripto paraların da yükselmesinde öncü oldu. Ripple’ın kripto parası XRP, yalnızca bu ay değerine %150 ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar