29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kripto Paraların Farkındalığını Arttırmak İçin Bedava Bitcoin Cash Dağıttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kaliforniya’da bir adam, bitcoin konusundaki farkındalığı artırmak için şehrin belirli noktalarına QR kodlar ile hediyeler yerleştirme yolunu seçti.

Binance indirim kodu

İsimsiz biri, Bitcoin Cash’in benimsenmesini teşvik etmek ve haberlerde yer alabilmek için Kaliforniya’nın Bakersfield kentinde bedava Bitcoin Cash dağıttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

17 Eylül tarihli “Bitcoin Man of Bakersfield’in (BMB)” adlı bir blogda yayınlanan gönderiye göre, kendi tabiriyle “anonim bir hackerı ve medya manipülatörü”, bu hafta şehrin çeşitli caddelerine toplam 1.100 dolar değerinde 100 Bitcoin Cash (BCH) QR kodu çıkartması yerleştirdi.

İsimsiz şahıs yaptığı açıklamada, “Kripto para vermek insanlara yardımcı oluyor. Ancak asıl motivasyon, farkındalığı eğlenceli ve ilginç bir şekilde yaymak.” dedi.

BMB, insanları hazine avına teşvik etmek için, “aradığınız altın rahibin yanındadır” gibi diğer lokasyonlara yönlendiren gizemli ipuçları ekledi. Bu gizemli ipucu, kentin önemli noktalarından biri olan Peder Francisco Garces heykeline atıfta bulunurken, talihlisine de 500 dolar vaat ediyor.

BMB, paylaşımlarının Instagram ve Facebook’ta çok sayıda beğeni, paylaşım ve yorum almış gibi görünmesi için photoshop yapmayı da ihmal etmedi. Sosyal medyadan gelen bu yapay büyümenin yanı sıra, çıkartmaları bulan talihlilerin yerel haber kuruluşlarıyla iletişime geçmesini de talep ederek ilgiyi artırdı. İsimsiz şahsın şehrin belirli noktalarına koyduğu 1100 doların yalnızca 80 doları kullanılmamış olarak kaldı.

Bakersfield sakini Indiana London, başlangıçta hediyenin bir aldatmaca olduğunu düşünmesine rağmen ilk kez bir çıkartma keşfettiğini ve bir cüzdan indirdiğini söyledi. “Bitcoin cüzdan uygulamamda farklı bir konumda birkaç çıkartma taradım ve hesabıma toplam 125 dolar ekledim.” dedi.

BMB, yerel bir kuruluş olan ABC TV’ye verdiği demeçte, motivasyonunun Bakersfield’de kripto paraları benimsetmek olduğunu söyledi. FED’in defalarca dolar basmasına atıfta bulunarak, “Böylece insanlar kısmi rezerv bankacılığı dolandırıcılığından kaçınabilir ve başkalarını hiçbir şey tarafından desteklenmeyen kağıt para konusunda eğitebilir.” dedi.

İlgili Haber:  Microsoft ve NZ Emeklilik Fonu Bitcoin'e Dahil Olurken Piyasalar Yükseliyor

Normalde yurtdışında yaşayan Bitcoin Cash bağışçısı, şu anda 393.000 nüfuslu şehre yerleşeceğini ve gelecekte 2.000 doların üzerinde hediye dağıtacağını söyledi. Hediye fonlarının kaynağı gizli kalsa da, BMB kendi blogunda BCH bağışlarını kabul ediyor. Blockchain kayıtları, cüzdanının 7.62 BCH veya kabaca 1.781 dolar içerdiğini gösteriyor.

BMB, bu hediyelerle özellikle yeni alıcıları ve henüz bitcoin’i olmayanları hedeflediğini söyledi. Örneğin, 500 dolarlık büyük ödülün sahibi, yıllar önce bitcoin’i duyduğunu söylemesinin dışında konu hakkında çok az şey biliyordu.

Roger Ver ile bağlantısı olup olmadığı sorgulandı

Bitcoin Cash’in yılmaz savuncusu Roger Ver, kampanyayla ilgili bir haberi tweet olarak attı. Ayrıca Roger Ver’in sahibi olduğu bitcoin.com bu kampanyayı haber yaptı. Bedava Bitcoin Cash dağıtan isimsiz şahıs ise bu kampanyanın Roger Ver veya bitcoin.com ile bağlantılı olmadığını, hatta Bitcoin Cash’e de özel olmadığını belirtti. Bitcoin (BTC) veya Monero (XMR) vermeye de istekli olduğunu, ancak BCH’deki düşük ücretler ve Bitcoin.com üzerinden hediye etiketleri basılabildiğinden BCH’yi seçtiğini söyledi.

“Bunu herhangi bir coin ile yapabilirim. Amacım, bu konuya olabildiğince çok dikkat çekmek. Kripto para birimiyle ilgileniyorsanız, birbirinizle kavga etmeyi bırakın. Bunun yerine enerjinizi bunu insanlarla paylaşmak için harcayın. Birine sadece bitcoin almasını söylemeyin, onlara biraz gönderin ve yol gösterin.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar