30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Kripto Paraların Son Rallisine NFT ve DeFi Tokenleri Öncülük Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası yaşadığı ralliye ikinci gününde de devam etti ve Pazartesi günü yaşadığı satış dalgasıyla birlikte 30.000 dolara inmesi sonucu oluşan zararlarını telafi etmeye başardı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası Kısmen Toparlandı

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitstamp’tan elde edilen verilere göre Bitcoin 31.940 dolardan işlem görürken Ethereum ise %4.22’lik bir yükseliş ile 1.983 dolar seviyesinde bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto para borsası Kraken’e göre bu yükseliş hareketi ilk olarak Asya’nın ticaret birimlerinde başladı. Analizciler ayrıca piyasa genelindeki işlem hacimlerinin 20 günlük hareket ortalamasının üstüne çıktığını belirtti. Son iki haftanın zirvesi olan 118 milyar dolara yaklaşan bu değer sektördeki aktivitenin arttığını gösteriyor.

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarının yaşadığı tırmanış, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Ark Invest CEO’su Cathie Wood ve Jack Dorsey’nin katıldığı sanal konferans ile ilgili beklentilerin artmasıyla günün erken saatlerinde başladı. Etkinliğin başlamasıyla birlikte Bitcoin gün içindeki en yüksek değeri olan 32.847 dolara ulaşırken Ethereum ise yaklaşık olarak 1 haftadır 2.000 doların altında seyrederken etkinliğin etkisiyle bu psikolojik sınırı aştı.

Ancak coinlerin momentum kaybetmesiyle bu ani yükseliş kısa süreli oldu. Daha sonra akşam saatlerinde Asya piyasasının uyanmasıyla birlikte toparlanma devam etti.

NFT ve DeFi Tokenleri Büyük Yükseliş Gösterdi

Altcoinler ise çoğu zaman olduğu gibi Bitcoin ve Ethereum’a göre daha yüksek seviyelerde tırmanış yaptı. Blockchain tabanlı, sanal evcil hayvan temalı bir oyun merkezli token olan Axie Infinity ve NBA Top Shot dijital oyun kartı dağıtıcısı Flow gibi NFT tokenleri, Messari’den elde edilen verilere göre sırasıyla %26.96 ve %19.74 getiri sağladı. Geçtiğimiz hafta Axie Infinity, 35.8 milyon dolarlık bir protokol geliri sağlayarak Ethereum ve Bitcoin’i geride bırakmıştı. Salı günü ise popüler NFT satış platformu OpenSea, Andreessen Horowitz tarafından öncülük edilen B serisi bir yatırım turunda 100 milyon dolar gelir elde ederek 1.5 milyar dolar değerlenmeye ulaşmıştı.

İlgili Haber:  Grayscale Solana Trust Piyasaya Sürüldü: İlk Gün 9.5 Milyon Dolar Değerine Ulaştı!

DeFi tokenleri ayrıca sektörün ağır toplarının performanslarını da geride bırakıyor. THORChain, SushiSwap ve Aave gün içerisinde sırasıyla %11.5, %9.95 ve %11.86 yükseliş gösterdi. Bu hafta, dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi olan Grayscale Investments, kurumsal yatırımcılara hizmet etmek için merkeziyetsiz finans sektörünü takip eden bir endeks fonu sunacağını açıklamıştı. Yeni fonda Aave ve SushiSwap’ın da dahil olduğu 10 DeFi tokeni bulunuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar