29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kripto Paralara Yatırım Yapmak İçin Platform Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gereken 5 Şey

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Gündemin özeti

  • Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımından sonra daha fazla şirket kripto paraları kucaklamaya hazır görünüyor.
  • Yatırımcılar, Reddit tarzı “FOMO” (kaçırma korkusu) ile satın alma oyununa başvurmak yerine kendilerini daha fazla eğitmek istiyor.
  • Yeni bir kripto yatırımcısının bir borsayı düşünürken izlemesi gereken 5 önemli nokta bulunuyor.

Tesla, Mastercard ve Bank of New York Mellon gibi önemli isimler kripto paralarda işlem yapma açık fikirliliğini gösterdikleri için dijital varlıklara olan talep hızla artmaya başladı. Kripto pazarı büyüdükçe Uber gibi şirketler de Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak nasıl ve ne zaman kabul etmeye başlayacaklarını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Küresel faiz oranları tarihi düşük seviyelerde kalırken dijital paralar ana akıma girdi ve hem küçük hem de kurumsal yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle giderek artan bir şekilde kitlesel benimseme seviyeleri görmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Aslında ortalama amatör kripto yatırımcıları, birçok bankanın gelişen varlık sınıfına giderek daha ciddiye bakmaya başladığını bilmenin rahatlığını yaşarken uzmanlar, kripto paralardaki büyüme hızının son birkaç yılda görülenden çok daha hızlı artacağını açıkladı.

Dahası, dünya daha dijital hale gelirken hükümetler ve merkez bankaları kendi dijital itibari para birimlerinin piyasaya sürülmesi için çalışmalar yapmaya başladı.

Öyleyse kripto para piyasasında yeni olan biri, borsa dijital varlıklarını alıp satacağı bir platformu nasıl seçmelidir?

Bir kripto para uzmanı ve finansal hizmetler şirketi deVere Group CEO’su Nigel Green, herkesin dikkate alması gereken beş temel faktörü içeren bir liste hazırladı.

Green, kripto paralara yatırım yapmanın son derece spekülatif olmaya devam ettiğini ve bu alanın herkes için uygun olmadığını ancak başarının anahtarlarından birinin de doğru kripto borsasını seçmek olacağını söyledi.

İlgili Haber:  THORChain Fiyatı, Bir Haftada %78 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Güvenlik

Gizli tüketici belgelerini ve fonlarını saklayan özel bir borsa, mümkün olduğunca merkezi olmayan bir şekilde çalışmalıdır. Verilerin birkaç web sunucusunda mevcut olması durumunda bu, onları kolay saldırılara maruz bırakır hale getirir.

Parola ve hızlı sona erme kodları gibi oturum açma işlemi boyunca iki aşamalı doğrulama önemlidir.

Yatırımcılar, ucuz ticaret maliyetleri ve hizmetleri sunan veya dünyanın yatırımcı güvenliğinin zayıf olduğu bölgelerinde bulunan borsalardan kaçınmalıdır. Paralarını korumak isteyen yatırımcılar, diğer finans kuruluşlarında olduğu gibi gerekli özeni göstermeli ve borsanın arkasındaki işi değerlendirmelidir.

Maliyetler

Bazı borsalar maliyetleri önceden ele alma ihtiyacı konusunda bilgili iken diğerleri bunları gizlemeye meyillidir. Platformlarında kripto ticareti yapmanın ne kadara mal olacağı konusunda açık ve şeffaf borsalara giderek akıllıca seçim yapılması gerekir.

Basitlik ve kullanım kolaylığı

Her zaman masaüstünüzden ticaret yapmak istemeyebileceğinizi unutmayın. Güvenli bir uygulama aracılığıyla hareket halindeyken de ticaretin kullanımını tanıyan bir borsa bulmak genellikle daha iyi bir seçenektir.

Güvenilirlik

Alım satım hacmi yüksek olduğunda veya döviz kurları görmeye başladığında dövizin verimli çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi gerekir. Bazı borsalar sistem hataları ve alım satım durmalarıyla ünlüdür.

Borsanın, entegre bir sohbet veya hızlı iletişim hizmetine sahip olduğunu onaylayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar