30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Kripto Piyasalarındaki Çöküş Ethereum Fiyatının %20 Oranında Düşmesine Neden Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı, kripto paranın toplam piyasa değeri 850 milyar Dolara gerilerken, Perşembe günü 24 saatlik bir süre içinde %20 düşüş kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasalarındaki genel çöküş atmosferi Ethereum’u da etkilemiş görünüyor.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’da dün %20 oranında kayıp yaşandı.
  • Yine de Ethereum, 2020 yılının herhangi bir günündeki değerinden oldukça yüksek bir fiyat seviyesinde hareket ediyor.

Kripto para portföyünüz, dünden bu yana yaklaşık %20 değer kaybetmiş olabilir.

Binance indirim kodu

CoinMarketCap’ten alınan fiyat verilerine göre, iki gün önce 1.432 Dolarlık rekor seviyede olan Ethereum’un fiyatı dün akşam 1.050 ile 1.100 Dolar arasına geriledi. Bu, son 24 saatte yaşanan %20’lik bir fiyat düşüşü anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tüm Kripto Paralarda Düşüş Yaşandı

Ve bu ciddi düşüş yalnızca Ethereum’da yaşanmadı. Stablecoin Tether haricinde, ilk 10’daki diğer tüm kripto paralar da gün içinde geriledi: Bitcoin (%16), Polkadot (%14), XRP (%16), Cardano (%22), Litecoin (%15), Bitcoin Cash (%19), Chainlink (%18) ve Binance Coin (%11) oranında kayıp bildirdi.

Çöküş, toplam kripto para piyasa kapitalizasyonunu (CoinMarketCap tarafından izlenen tüm kripto paraların birleşik değeri) 852 milyar Dolara kadar düşürdü. Bu ayın başlarında kripto paranın piyasa değeri 1 trilyon Dolar seviyesini aşmayı başarmıştı.

2020 Yılı Verileri ile Karşılaştırıldığında Ethereum Kar Sağlamaya Devam Ediyor

Asset Dash’e göre Ethereum, hisse senetleri ve diğer kripto paralar ile karşılaştırıldığında piyasa değerinde 15 basamak gerileyerek 87. sıraya yerleşti. Bitcoin de aynı şekilde gerileyerek 12. sıraya düştü.

Finans analistleri, kripto paranın patlamaya hazır bir balon olup olmadığı konusunda tartışmalarına devam ediyor. Ancak bugünkü düzeltmeyle birlikte Ethereum 2020’nin herhangi bir noktasında olduğundan çok daha yüksek fiyatta hareket etmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, 2020 yılını 735 Dolar seviyesinde kapatmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar