Kripto Piyasalarındaki Çöküş Ethereum Fiyatının %20 Oranında Düşmesine Neden Oldu

Ethereum fiyatı, kripto paranın toplam piyasa değeri 850 milyar Dolara gerilerken, Perşembe günü 24 saatlik bir süre içinde %20 düşüş kaydetti.

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasalarındaki genel çöküş atmosferi Ethereum’u da etkilemiş görünüyor.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’da dün %20 oranında kayıp yaşandı.
  • Yine de Ethereum, 2020 yılının herhangi bir günündeki değerinden oldukça yüksek bir fiyat seviyesinde hareket ediyor.

Kripto para portföyünüz, dünden bu yana yaklaşık %20 değer kaybetmiş olabilir.

CoinMarketCap’ten alınan fiyat verilerine göre, iki gün önce 1.432 Dolarlık rekor seviyede olan Ethereum’un fiyatı dün akşam 1.050 ile 1.100 Dolar arasına geriledi. Bu, son 24 saatte yaşanan %20’lik bir fiyat düşüşü anlamına geliyor.

Tüm Kripto Paralarda Düşüş Yaşandı

Ve bu ciddi düşüş yalnızca Ethereum’da yaşanmadı. Stablecoin Tether haricinde, ilk 10’daki diğer tüm kripto paralar da gün içinde geriledi: Bitcoin (%16), Polkadot (%14), XRP (%16), Cardano (%22), Litecoin (%15), Bitcoin Cash (%19), Chainlink (%18) ve Binance Coin (%11) oranında kayıp bildirdi.

Çöküş, toplam kripto para piyasa kapitalizasyonunu (CoinMarketCap tarafından izlenen tüm kripto paraların birleşik değeri) 852 milyar Dolara kadar düşürdü. Bu ayın başlarında kripto paranın piyasa değeri 1 trilyon Dolar seviyesini aşmayı başarmıştı.

2020 Yılı Verileri ile Karşılaştırıldığında Ethereum Kar Sağlamaya Devam Ediyor

Asset Dash’e göre Ethereum, hisse senetleri ve diğer kripto paralar ile karşılaştırıldığında piyasa değerinde 15 basamak gerileyerek 87. sıraya yerleşti. Bitcoin de aynı şekilde gerileyerek 12. sıraya düştü.

Finans analistleri, kripto paranın patlamaya hazır bir balon olup olmadığı konusunda tartışmalarına devam ediyor. Ancak bugünkü düzeltmeyle birlikte Ethereum 2020’nin herhangi bir noktasında olduğundan çok daha yüksek fiyatta hareket etmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, 2020 yılını 735 Dolar seviyesinde kapatmıştı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Google Ethereum Aramaları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bir Cevap Yazın