8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum ile Birlikte Kripto Piyasası Düşmeye Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Ocak ayındaki kötü performansını Şubat’ta bir nebze iyileştirdi. Bitcoin, JPMorgan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı fiyat uyarısına rağmen -JPMorgan Bitcoin’in şu anki fiyatının çok altında olması gerektiğini söylemişti- artışa geçti ve Şubat’ta toplam kripto piyasasına 300 milyar dolar eklendi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı hala geçtiğimiz senenin Kasım zirvesinden yaklaşık %40 aşağıda. Benzer şekilde Ethereum, BNB, Solana, Cardano ve XRP gibi diğer büyük kripto paralar da 2021’deki en yüksek seviyelerinin çok altındalar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ihtimali de piyasayı tedirgin eden etkenlerden biri.

Kripto para piyasasında genel hissiyat negatif yönde.
Kripto para piyasasında genel hissiyat negatif yönde.

BlackRock

Geçtiğimiz günlerde, 10 trilyon dolarlık kurumsal yatırımcı varlığını yöneten dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un Bitcoin ve kripto para piyasasına girmeye hazırlandığına dair raporlar ortaya çıktı.

BlackRock’un planları ile ilgili Coindesk’e konuşan bir yetkili “BlackRock piyasadaki akışı görüyor ve bundan biraz para kazanmaya başlamak istiyor” dedi.

BlackRock’un Aladdin adlı sofistike yatırım yönetimi platformu aracılığıyla müşterilerinin kripto para ticareti yapmasına olanak sağlayacağı iddia edildi. BlackRock’ın “doğrudan kripto ile ticarete imkan sunmak istediği” ve “sektördeki diğer şirketleri araştırdığı” söyleniyor.

BlackRock’un Bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilgisi son birkaç yıldır artıyor. Aralık 2020’de BlackRock CEO’su Larry Fink, firmanın web sitesinde “Bitcoin” için artan arama hacminin artan bir meşruiyet gösterdiğini söyledi.

Mayıs ayında Fink, BlackRock’ın döngüsel olmayan faydalar sağlayıp sağlayamayacağını belirlemek için Bitcoin üzerinde çalıştığını ve Bitcoin’in altına benzer bir varlık sınıfı olarak uzun vadeli yatırımlarda potansiyel olarak rol oynayabileceğini söylemişti.

Geçen yıl, BlackRock’un yönettiği fonlarından biri bitcoin vadeli işlemleri satın almıştı ve daha geçen ay blok zinciri ve kripto şirketlerini elinde tutacak bir borsada işlem görecek fon (ETF) için başvuruda bulunmuştu.

İlgili Haber:  Bitcoin Dalgalanıyor, Fiyat 28.000 Dolara Gerileyip Tekrar 31.000 Seviyesine Çıktı

2021 yılında diğer Wall Street devleri, müşterilerinden gelen artan talep nedeniyle Bitcoin ve kripto para birimlerine yoğun ilgi göstermeye başlamıştı. Bununla birlikte, çoğu oldukça temkinli davranıyor ve ilerlemeden önce daha fazla düzenleyici netlik görmek istediklerinin sinyallerini veriyor.

Geçen yıl Temmuz ayında Bank of America, Goldman Sachs’ın üç yıllık bir aradan sonra kripto para birimi alım satım masasını yeniden başlatmasının ardından bazı müşteriler için bitcoin vadeli işlemlerinin alım satımını onaylamıştı. Bankanın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin ve kripto konusunda şüpheci olmaya devam etse de, JPMorgan geçen yıl müşterilerine kripto para fonlarına erişim izni vermişti.

Wall Street’te Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi, geçen yıl Ekim ayında ilk ABD bitcoin vadeli ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle başlamıştı ve kurumsal olarak Bitcoin ve kriptonun kabulü yavaş yavaş artıyor.

Bu haftanın başlarında, muhasebe devi KPMG’nin Kanada şubesi, bilançosuna hem Bitcoin hem de Ethereum eklediğini açıklarken, Tesla, bilançosundaki bitcoinlerin değerinin 2 milyar doları aştığını söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar