8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Piyasasında Bugün Yaşanan Önemli Gelişmeler – 16 Mart 2022

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Fed faiz kararı

Fed dört yıl sonra ilk kez faiz oranlarını yükseltmeye hazırlanıyor. Faiz oranlarında %0.25 puanlık mütevazı bir artış bekleniyor. Böyle bir olay bir süredir kripto piyasaları tarafından bekleniyordu – hatta korkuluyordu. Faiz artışı ABD’nin yüksek enflasyonla, koronavirüs pandemisinin etkisiyle ve Ukrayna’daki jeopolitik gerilimlerle boğuştuğu bir dönemde geliyor. Analistler, bugünkü faiz artışının zaten fiyatlandırıldığına inanıyorlar, ancak önümüzdeki yıl faiz oranlarının ne kadar hızlı ve ne kadar artacağına dair belirsizliğin Bitcoin üzerinde uzun bir gölge oluşturabileceğini belirtiyorlar.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in ani yükselişi

Salı gecesi geç saatlerde Bitcoin fiyatında oldukça sıra dışı bir şey oldu. Oldukça düz devam eden bir günün sonunda, Bitcoin aniden 30 dakika içinde 39.000 dolardan 41.500 dolara yükseldi. Bu durum uzun sürmedi ve BTC sadece birkaç saat sonra tekrar 39.000 dolara düştü. Böyle bir artış önemsiz gibi görünse de, bu ani hareket son 24 saat içinde 110 milyon dolarlık likidasyona yol açtı. Alım satım faaliyeti son haftalarda önemli ölçüde azaldığı için bugünkü ani artış sırasında piyasalar oldukça zayıftı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Zuckerberg’den NFT hamlesi

Mark Zuckerberg, yakında Instagram’a NFT’lerin geleceğini doğruladı. Texas’taki South by Southwest Festivali’nde konuşan Meta CEO’su çok fazla ayrıntı vermedi. Zuckerberg, “önümüzdeki birkaç ay içinde”, Instagram kullanıcılarının NFT mint edebileceğini doğruladı. Instagram’ın NFT’lerle ilgilendiğini geçtiğimiz günlerde haber yapmıştık.

Edward Snowden CBDC’leri eleştirdi

Edward Snowden, geçen hafta Camp Ethereal 2022’de yaptığı konuşmada, merkez bankası dijital para birimlerini eleştirdi. Edward Snowden geçtiğimiz sene de yine benzer bir açıklama yapmış ve CBDC’lerin insanların birikimini yok edeceğini söylemişti. Snowden, CBDC’lerin insanların paralarını kontrol etme noktasında hükümetlere çok fazla güç vereceğini düşünüyor ve bunu büyük bir tehdit olarak görüyor.

İlgili Haber:  Ünlü CEO: Bitcoin, Olası Bir Finansal Çöküşte Sigorta Görevi Görecek

Metaverse tokeni yükselişe geçti

Metaverse tokeni SAND bugün HSBC’nin sanal arsa aldığı yönündeki haberlerle birlikte yükselişe geçti. HSBC bu sabah The Sandbox platformuyla yeni bir ortaklık duyurdu. Haberle birlikte SAND fiyatı %8 artış göstererek gün içinde en yüksek 3.01 dolara kadar çıktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar