10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Kripto Piyasasına Dahil Olması PayPal’ın Hisse Senedi Fiyatlarını Yükseltti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

BTIG analisti Mark Palmer, kripto para piyasasına girmesi nedeniyle PayPal hisselerini Neutral’den Buy’a yükseltti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BTIG’den Mark Palmer, 300 Dolarlık fiyat hedefiyle PayPal’ı Neutral’den Buy’a yükseltti.
  • Analist, geçen yıl kripto para hizmetinin başlamasından sonra uzun vadeli büyüme hedeflerinde olumlu bir ivme görüyor.
  • Kart aracılarının bir şekilde kaldırılması PayPal’ın büyümesi için başka bir destek sağlayabilir.

Finansal hizmetler firması BTIG analisti Mark Palmer, PayPal’ı Neutral’den Buy’a yükseltti ve hissesi için 300 Dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Şirketin hisseleri, Cuma günkü işlem seansından bu yana %1.79 artarak 250 Dolar değerine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Palmer’a Göre PayPal Büyümeye Devam Edecek

Palmer, bu haftanın başlarında yatırımcılara gönderdiği bir notta, PayPal’ın kripto paradaki güçlü rolü sayesinde yıllık gelirlerinin 2022 yılına kadar 1 milyar Dolardan fazla artacağını öngördüğünü belirtti.

PayPal için saklama ve alım satım hizmetleri, itBit kripto borsasının operatörü Paxos Crypto Brokerage tarafından desteklenmektedir. Platformun işlem hacmi, 11 Ocak’ta tek bir günde 242 milyon Dolar seviyesine ulaşmıştı.

Palmer, borsadaki hacmin “büyük çoğunluğunun” PayPal müşterilerinin alım satımlarını temsil ettiğini düşünüyor ve “Çok daha önemlisi, itBit’in yükselen kripto hacimlerindeki rolü, Paypal’ın aktif hesap büyümesi ve katılımı için iyiye işaret.” diye yazıyor.

PayPal, Kasım 2020’de ABD’deki tüm hesap sahiplerinin dijital cüzdanlarında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alıp satmalarına olanak tanıyan kripto para hizmetini başlattı. Ödeme devi, 2021’de sosyal ödemeler hizmeti Venmo’nun yanı sıra dünya çapında 26 milyon tüccar ve uluslararası pazar aktörleri için hizmet sunmayı planlıyor.

Hedef 1 Milyar Aktif Kullanıcı

Analist Palmer konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “PayPal CEO’su Dan Schulman geçtiğimiz günlerde görüştük ve şirketin platformunda 1 milyar aktif kullanıcı hedefi olduğunu belirtti.” diye ekledi.

İlgili Haber:  NFT Pazar Yeri Nifty Gateway, Karbon Dengelemesi Yapmayı Planlıyor

PayPal’ın büyümesi üzerinde olumlu bir etki yaratabilecek başka bir şey ise Mastercard ve Visa gibi kart aracılarının ticari kripto para işlemlerinden çıkarılması olabilir. BTIG’ye göre, Bitcoin ve diğer desteklenen kripto paralar, bu tür işlemlerin maliyetini önemli ölçüde düşürerek şirketin alım oranını ve marjlarını artıracak.

Şu anda PayPal, tüccarlardan standart bir itibari para birimi işleminde %2.9 ücret alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar