10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Kripto Piyasasında Sert Düşüş: Bitcoin Fiyatı, 50.000 Doların Altına Geriledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2021’in hızlı başlangıcının ardından Bitcoin, Nisan ayında şu ana kadar yavaş bir seyir izliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto piyasasında sert bir düşüş yaşanıyor.
  • Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı 5 Mart’tan bu yana ilk kez 50.000 Dolar seviyesinin altına düştü.
  • İlk 10 kripto para arasında Binance Coin, XRP ve Cardano diğer sert düşüş yaşayan tokenler olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin fiyatı, Perşembe akşamından itibaren keskin bir şekilde düşmeye başladı. Önce 51.000 Dolar seviyesinin altına düşen lider kripto para sonrasın 50.000 Doların altına geriledi. Bu, kripto para için 5 Mart’tan bu yana ilk kez 50.000 Dolar seviyesinin görüldüğü anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin %10 Değer Kaybetti

Nomics’ten alınan verilere göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %10 değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Üstelik kripto piyasasındaki kayıplar sadece Bitcoin ile de sınırlı değil. En büyük 10 kripto para arasından Cardano son 24 saatte %13’lik kayıpla 1.02 Dolar seviyesine, Polkadot %12 kayıpla 29.44 Dolar seviyesine, Binance Coin %12 kayıpla 476 Dolar seviyesine ve XRP %19 kayıpla 1.02 Dolar seviyesine geriledi. Son zamanların gözde altcoini Dogecoin de son 24 saatte %12 civarında değer kaybetti.

Bitcoin, 12 Nisan tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.520 Dolara ulaşmayı başardı. Ancak kripto para son 10 günde 13.000 Doların üzerinde fiyat kaybı gördü.

BTC, Benzeri Düzeltmeleri Deneyimledi

BTC, bu tür sert düzeltmelerle daha önce de karşılaştı. Kripto para 20 Şubat tarihinde 57.000 Dolar seviyesinden 45.000 Dolara kadar geriledi. Bu düşüşten iki hafta sonra ise BTC, tarihinde ilk kez 60.000 Dolar seviyesinin üzerine çıktı.

İlgili Haber:  Elon Musk'tan Dogecoin Balinalarına Çağrı: Elinizdeki DOGE'leri Satın

Öte yandan Bitcoin’in son aylardaki hızlı yükselişi halihazırda keskin bir düzeltme olasılığını ve endişesini artırmıştı. Bununla birlikte, kripto para piyasası artık eskisine göre çok daha çeşitlendiği için bu durum, kripto tüccarları için mutlak düşüş anlamına gelmeyebilir.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, 2018’den bu yana ilk kez %50’nin altına düştü; bu da altcoinlerin, kripto’nun toplam piyasa kapitalizasyonunun çoğunu oluşturduğu anlamına geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar