2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Kripto Piyasasındaki 250 Milyon Dolarlık QuadrigaCX Skandalı ile İlgili Belgesel Netflix’te Yayınlanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para tarihindeki en dikkat çeken olaylardan biri olan 250 milyon Dolarlık QuadrigaCX skandalı, bir Netflix belgeseline konu olacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para tarihindeki en dikkat çeken olaylardan biri olan 250 milyon Dolarlık QuadrigaCX skandalı, bir Netflix belgeseline konu olacak.
  • “Trust No One: The Hunt For The Crypto King” adını taşıyan belgesel, 2018’de Hindistan’da balayında iken ölen ve 250 milyon Dolarlık müşteri fonunu da adeta “yanında mezara götüren” Kanadalı kripto borsasının kurucusu Gerald Cotten’in hikayesini anlatacak.

Gelecek yıl Netflix, QuadrigaCX skandalı ile ilgili yeni bir belgesel yayınlayacak. “Trust No One: The Hunt For The Crypto King” adını taşıyan belgesel, 2018’de Hindistan’da balayında iken ölen ve 250 milyon Dolarlık müşteri fonunu da adeta “yanında mezara götüren” Kanadalı kripto borsasının kurucusu Gerald Cotten’in hikayesini anlatacak.

Binance indirim kodu

Cotten’in Hikayesi

Netflix’ten yapılan basın açıklamasında, belgeselin “kripto para multimilyoneri Gerald Cotten’in şüpheli ölümünü ve kayıp 250 milyon Doları almaya çalışırken hafiyeye dönüşen bir grup yatırımcıyı” anlatacağı ifade edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bazı insanlar Cotten’in aslında ölmediğini; bunun yerine sahte bir ölüm senaryosu yazdığını ve müşteri fonlarıyla kaçtığını düşünüyor. Aralık 2019’da, borsa müşterilerini temsil eden avukatlar, Kanada polisinden Cotten’in mezarının kazılmasını ve kontrol edilmesini talep etti. Kanada polisi ise bu talebi reddetti.

Cotten’in Öldüğü Kabul Ediliyor

Bugünlerde ise insanlar genellikle Cotten’in gerçekten Crohn hastalığından öldüğünü kabul ediyor; ancak müşteri fonlarının “anahtarlarını” kendisiyle birlikte mezara götürmediği düşünülüyor.

Ernst & Young’ın bulgularına göre Cotten, ölümünden çok önce QuadrigaCX’ten para çekti ve bunları arabalar, uçaklar ve yatlar gibi lüks eşyalar satın almak için harcadı. Bunu yapmak için Cotten, QuadrigaCX’te sahte bir hesap oluşturdu ve ardından Kanada Dolarını kullanarak müşterisinin kripto paralarını satın aldı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Toparlanmaya Başladı; Wall Street ise En Kötü Günlerinden Birini Yaşadı

Son olarak yeni Netflix belgeseli, BAFTA adayı belgeselci Luke Sewell tarafından yönetiliyor. Yapımcılığını “My Granny the Escort”, “Dogging Tales” ve “When Harry Lost Hogwarts”ın yapımcısı olan İngiltere merkezli Minnow Films üstleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar