9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Kripto Şirketi Crypterium, İngiltere FCA’dan Onay Almayı Başardı

Önemli Gelişmeler

Kripto para şirketi Crypterium, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesinden (FCA) onay almayı başaran son kripto firması olarak dikkat çekiyor.

blank

Haberin Özeti

  • Fintech girişimi Crypterium, İngiltere Finansal Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı bir kuruluş haline geldi.
  • Crypterium’un kripto para cüzdanı dünya çapında 170 ülkede mevcut durumda ve Crypterium VISA kartı, kullanıcılara uluslararası ATM’lerde işlem yapma ve para çekme olanağı sağlıyor.

“Kripto ve geleneksel ekonomiler arasındaki uçurumu kapatmayı” amaçlayan fintech girişimi Crypterium, İngiltere Finansal Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı bir kuruluş haline geldi.

blank

Crypterium Nedir?

Crypterium CEO’su Steven Parker konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “FCA’ya kayıtlı bir firma olmak harika bir fırsat. Bundan sonra ilgili taraflar, kullanıcı güvenliğini ve erişilebilirliğini ilk sıraya koyan bir şirket olan Crypterium’u rahatça tercih edebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Parker, ayrıca, “Sadece mükemmel bir hizmet sağlamakla kalmıyoruz; aynı zamanda bunların en zorlu değerlendirme kriterleri ile tam uyum içinde yapıldığını da kanıtlayabiliyoruz.” diye ekledi.

Crypterium’un kripto para cüzdanı dünya çapında 170 ülkede mevcut durumda ve Crypterium VISA kartı, kullanıcılara uluslararası ATM’lerde işlem yapma ve para çekme olanağı sağlıyor.

FCA’nın Kripto Para Yaklaşımı

Birleşik Krallık’ta kripto para firmaları, Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası gibi yatırım düzenlemelerinin kapsamı dışındadır. Bu nedenle de FCA’nın bu firmalar üzerindeki tek işlevi Kara Para Aklama, Terörün Finansmanı ve Fon Transferi Düzenlemeleri (2017) kapsamında yapılacak düzenlemelerdir.

Şu ana kadar toplam 15 firma FCA’dan onay almayı başarsa da; düzenleyici kurum, kripto para endüstrisine genel olarak temkinli yaklaştı.

FCA, bu yılın Ocak ayında yaptığı bir açıklamada kripto endüstrisinin önemli risklerini tek tek açıkladı ve kullanıcıları da bu risklere karşı uyardı.

İlgili Haber:  İngiltere, Kripto Para ile İlgili Yeni Kuralları Açıkladı

Düzenleyici kurum, ayrıca, bu yılın başlarında İngiltere tarafından satın alınan Binance yan kuruluşu Binance Markets Limited’e karşı da bir tüketici uyarısı yayınladı ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e karşı da sert bir tutum sergiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend