5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Kripto Şirketi Crypterium, İngiltere FCA’dan Onay Almayı Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para şirketi Crypterium, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesinden (FCA) onay almayı başaran son kripto firması olarak dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fintech girişimi Crypterium, İngiltere Finansal Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı bir kuruluş haline geldi.
  • Crypterium’un kripto para cüzdanı dünya çapında 170 ülkede mevcut durumda ve Crypterium VISA kartı, kullanıcılara uluslararası ATM’lerde işlem yapma ve para çekme olanağı sağlıyor.

“Kripto ve geleneksel ekonomiler arasındaki uçurumu kapatmayı” amaçlayan fintech girişimi Crypterium, İngiltere Finansal Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı bir kuruluş haline geldi.

Binance indirim kodu

Crypterium Nedir?

Crypterium CEO’su Steven Parker konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “FCA’ya kayıtlı bir firma olmak harika bir fırsat. Bundan sonra ilgili taraflar, kullanıcı güvenliğini ve erişilebilirliğini ilk sıraya koyan bir şirket olan Crypterium’u rahatça tercih edebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Parker, ayrıca, “Sadece mükemmel bir hizmet sağlamakla kalmıyoruz; aynı zamanda bunların en zorlu değerlendirme kriterleri ile tam uyum içinde yapıldığını da kanıtlayabiliyoruz.” diye ekledi.

Crypterium’un kripto para cüzdanı dünya çapında 170 ülkede mevcut durumda ve Crypterium VISA kartı, kullanıcılara uluslararası ATM’lerde işlem yapma ve para çekme olanağı sağlıyor.

FCA’nın Kripto Para Yaklaşımı

Birleşik Krallık’ta kripto para firmaları, Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası gibi yatırım düzenlemelerinin kapsamı dışındadır. Bu nedenle de FCA’nın bu firmalar üzerindeki tek işlevi Kara Para Aklama, Terörün Finansmanı ve Fon Transferi Düzenlemeleri (2017) kapsamında yapılacak düzenlemelerdir.

Şu ana kadar toplam 15 firma FCA’dan onay almayı başarsa da; düzenleyici kurum, kripto para endüstrisine genel olarak temkinli yaklaştı.

FCA, bu yılın Ocak ayında yaptığı bir açıklamada kripto endüstrisinin önemli risklerini tek tek açıkladı ve kullanıcıları da bu risklere karşı uyardı.

İlgili Haber:  İngiltere Bankası Starling, Kripto Yasağını 23 Haziran'da Kaldıracağını Açıkladı

Düzenleyici kurum, ayrıca, bu yılın başlarında İngiltere tarafından satın alınan Binance yan kuruluşu Binance Markets Limited’e karşı da bir tüketici uyarısı yayınladı ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e karşı da sert bir tutum sergiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar