28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Kripto Şirketi Paxos, Ulusal Banka Sözleşmesi İçin Başvuruda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Başvuru onaylanırsa, Paxos ulusal bir güven bankası sözleşmesine sahip ilk dijital varlık saklama kuruluşu olabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Paxos, federal banka sözleşmesi için başvurdu.
  • Henüz federal olarak düzenlenen “kripto bankaları” yok, ancak birkaç kripto şirketi tüzük için başvurduklarını duyurdu.
  • OCC’nin Sorumlu Vekili, kripto şirketlerini ulusal sözleşmeler için başvurmaya teşvik ediyor.

Bir stablecoin sağlayıcısı ve dijital varlık şirketi olan Paxos, Para Birimi Denetleyici Ofisi ile ABD ulusal güven bankası sözleşmesine başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Paxos Baş Hukuk Müşaviri Dan Burstein’in bugün bir blog yazısında belirttiği üzere; başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde, halihazırda New York’ta bir güven şirketi olarak düzenlenen Paxos, hem eyalet hem de federal düzeyde bir ilk olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ortaya çıkan Paxos National Trust, Cayman Adaları’nda bulunan Kabompo Holdings’in bir yan kuruluşu olacak.

Paxos, Pek Çok Hizmeti Aynı Anda Sunuyor

Paxos, zaten pek çok hizmeti bünyesinde bulunduruyor: Nakit ve stablecoin saklama hizmetleri sunuyor, müşterilerin itBit borsası aracılığıyla kripto ticareti yapmalarına izin veriyor, stablecoin çıkarıyor ve emtia ticareti için tokenize edilmiş ödemeler kullanıyor.

Ek olarak, Paxos’un New York tüzüğü, bazı güvene dayalı hizmetler sağlamasına olanak tanıyor.

OCC dosyalamasında Paxos, “şu anda Paxos’un New York eyaletine bağlı vakıf şirketi tarafından yürütülen ve New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından denetlenen belirli faaliyetleri yürüteceğini” belirtmişti. Ancak, Paxos iştirakleri tarafından yürütülen diğer faaliyetler, operasyonel, mali ve yasal hususlara bağlı olarak zaman içinde Paxos National Trust’a taşınabilir.

Brian Brooks, Şirketleri Teşvik Ediyor

Paxos, ulusal sözleşmeli ilk kripto bankası olmak için kripto kohortu arasında rekabet ediyor. BitPay ve Anchorage da ayrıca son zamanlarda federal bankacılık sözleşmeleri için başvuruda bulundular. Tüm bu şirketler, eski bir Coinbase yöneticisi olan Para Birimi Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks’un teşvikleriyle cesaretlendirilmiş görünüyor.

İlgili Haber:  İran'daki Bitcoin Madencilerinin Yeni Bir Alıcısı Var: Merkez Bankası

Brooks, BitPay ve Anchorage’ın başvuruları gönderildikten sonra Forbes ile geçen ay yaptığı bir röportajda, ulusal güven bankası sözleşmesi elde etmenin önemli bir fark olacağını dile getirmişti.

Konu ile ilgili Brooks, “Kripto bankalarımız varsa, ki çok yakında yapacağımızı düşünüyorum, ülke çapında bir dizi kurala uymak zorunda olacaklar. Pazarlar, ancak bu şekilde büyür.” demişti.

Burstein, Paxos’un hareketini açıklarken, “Misyonumuz, finansal piyasa altyapısını modernize etmek ve herhangi bir varlığın her zaman, güvenilir bir şekilde hareketini sağlamaktır. Ulusal bir Güven Bankası tüzüğü, ülke çapındaki müşterilere en verimli şekilde hizmet etmemizi sağlayarak hedefimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar