Yüzen ve şebekeden bağımsız evler inşa eden bir şirket olan Ocean Builders, adını “Satoshi” olarak değiştiren eski bir Avustralya yolcu gemisini satın aldı. Şirketin, satın aldığı bu gemiyi Panama kıyılarındaki kripto şirketleri, girişimciler ve dijital göçebelerle doldurmayı planladığı öğrenildi.

Ocean Builders COO’su Chad Elwartowski yaptığı bir duyuruda, geminin bir inovasyon merkezi olacağını ve kripto girişimcilerinin destekleyip ağ oluşturabilecekleri benzersiz bir alan sunacağını söyledi. Panama’da teknoloji ve yenilik için bir merkez oluşturmayı dört gözle beklediklerini belirten COO, denizde sürdürülebilir bir şekilde yaşamanın yollarını bulmayı ve bu yeni sınırda yeni suların haritasını çıkarmayı umduklarını açıkladı.

1991 yılında Pacific Dawn adıyla inşa edilen geminin o zamandan beri Princess Cruises ve P&O Australia tarafından işletildiği öğrenildi. P&O’nun ana şirketi Carnival Corporation, pandeminin gemi seyahati endüstrisi üzerindeki etkisi nedeniyle gemiyi satmaya karar verdi.

Kripto seyir gemisi, Bitcoin’in (BTC) takma adlı yaratıcısına atıfla Satoshi olarak adlandırıldı ve Elwartowski, geminin restoranlara, kumarhanelere, tıbbi hizmetlere ve bir su parkına ev sahipliği yapacağını iddia etti. Satoshi’nin, birçok kripto borsasına ev sahipliği yapan bir ada olan Panama Körfezi’nde demirleyeceği ve uçak içi tüm satın alımlar için yapılan ödemelerde ABD dolarının yanı sıra BTC’nin de kabul edileceği kaydedildi.

Satoshi’nin 777 kabininin ilk 200’ünün, 5 Kasım ile 28 Kasım tarihleri arasında planlanan müzayedelerle satılacağı açıklandı. 25.000 ile 50.000 ABD Doları arasında fiyatlandırılan kabinlerin alıcılarının, bu kabinlerin tam sahipliğini elde edebilmek için sürekli olarak aylık ücretler de ödemeleri gerekeceği belirtildi.

İlgili girişimcilere birbirine bitişik odalar satın alma fırsatı verebilmek için her seferinde bir güvertenin satılacağı da not edilirken çocuklu ailelere, kendileri için balkonlu veya okyanus manzaralı bir oda satın alırken çocukları için ise koridorun karşısında daha ucuz bir iç oda satın almanın mümkün kılınacağı hatırlatıldı. Oturma odası geminin geri kalanı olarak düşünülürken, kamaraların ise yatak odaları olarak kullanılacağı söylendi.

İlgili Haber:  Satoshi Nakamoto

Her şeyin planlandığı gibi gitmesi durumunda Satoshi’nin, 2021’in başından itibaren ikamet için uygun olması bekleniyor.

Şirketin COO’su “denizci öncü” Elwartowski ile Taylandlı kız arkadaşı, geçen yıl Phuket açıklarındaki bir deniz evini işgal etmeye çalıştıklarında Tayland’ın egemenliğini ihlal etmekle suçlanmışlardı. Yasanın, Tayland Donanması tarafından ele geçirilen evi içerdiği ve her ikisi için de tutuklama emri çıkarıldığı bildirilmişti.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın