1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Kripto Tabanlı Açık Dünya Oyunu: Sandbox

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Animoca’nın açık dünya oyunu, oyun içi satışlar gerçekleştirmeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain tabanlı oyun Sandbox, Şubat ayında halka açık bir LAND satışı başlatacak.
  • Oyun içi arazinin münferit parselleri satılırken, daha büyük mülkler açık artırmaya çıkarılacak.
  • CoinMarketCap’ten ilham alarak oluşturulan “kahramanlar” da LAND paketlerine dahil edilecek.

Yaklaşan bir Ethereum blockchain tabanlı çevrimiçi oyun olan Sandbox, LAND adı verilen oyun içi arazi parselleri için ilk halka açık satışını gerçekleştirecek. Halka açık satış 11 Şubat’ta başlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Oyun İçi Sand Tokeni Kazanılabilir

Oyunun ilk halka açık satışı, her biri 4.683 Sand olarak fiyatlandırılan 1.200 ayrı LAND Premium parselinin piyasaya sürülmesi ile gerçekleşecek: Şu an itibariyle değeri yaklaşık 435 Dolar.

Ek olarak, daha büyük gayrimenkuller veya çoklu LAND arazileri için müzayedeler düzenlenecek. Yedi orta (6×6) ve iki büyük (12×12) gayrimenkul, OpenSea piyasasında her biri için en yüksek teklifi verene satılacak.

Geliştirici Pixowl ve yayıncı Animoca Brands, ilk halka açık LAND satışını tanıtmak için kripto izleme ve pazar analizi sitesi CoinMarketCap ile ortaklık kurdu. Her LAND Premium paketi, CoinMarketCap’in markasından esinlenilen iki kahraman karakterli değiştirilebilir token (NFT) ile birlikte geliyor ve promosyon için oluşturulan toplam altı kahraman yer alıyor.

Birden fazla arsa satın alan ve promosyon sona ermeden önce beş “Destansı” nadirlik kahramanını toplamayı başaran alıcılar, bu özel etkinliğin dışında asla yayınlanmayacak olan “Efsanevi CoinMarketCaptain” kahramanını talep edebilir.

Sandbox, kullanıcıların oyun hakkında bilgi edinmeleri karşılığında SAND tokeni almaları için bir “Öğren – Kazan” kampanyası başlatmış ve bu kapsamda yine CoinMarketCap ile ortaklık kurmuştu.

NFT Yatırımcıları Oyuna Yoğun İlgi Gösteriyor

The Sandbox’ın kurucu ortağı Borget, CoinMarketCap ile yapılan ortaklığın, kripto şirketleri ile NFT işbirliği anlamında bir ilk olacağını dile getirdi.

Sandbox, oyuncuların karakterlerini özelleştirirken, araziye dağılmış oyun dünyalarını keşfetmeleri için açık bir dünya sunar. LAND sahipleri, alanlarını etkileşimli oyun deneyimleri oluşturmak ve hatta bunlardan para kazanmak için kullanabilir. PC oyunu, daha derinlemesine özelleştirme seçenekleriyle Minecraft’ı hatırlatan bir görünüme sahip.

Atari, The Smurfs, Square Enix, Binance, Care Bears, CryptoKitties ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok önemli marka Animoca Brands ile ortaklıklar yoluyla The Sandbox ekosistemini satın aldı.

Ek olarak, LAND satışları, dijital mülkiyet haklarında gelecekteki önemli büyüme potansiyeli gören kripto “NFT balinaları”nın da ilgisini çekti. The Sandbox’ın genel alfa sürümünün önümüzdeki üç ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar