26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Kripto Tabanlı Müzik Platformu Audius’un AUDIO Tokeni %23 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Spotify ve Soundcloud’un kripto tabanlı rakibi Audius, 5 milyon Dolarlık yeni bir yatırım turunda bir dizi popüler destekçi kazandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto tabanlı müzik dinleme platformu Audius, 5 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi.
  • Finansman turunda Katy Perry, Nas, Pusha T gibi önde gelen sanatçılar da yer aldı.

Kripto para tabanlı müzik dinleme platformu Audius, Spotify ve Soundcloud gibi merkezi platformlara bir alternatif sunmayı hedefliyor. Audius, son aylarda TikTok ve çeşitli NFT platformları ile bazı entegrasyon özellikleri geliştirerek popülaritesini artırdı.

Binance indirim kodu

Audius’dan Kapsamlı Finansman Turu

Bugün itibariyle aylık 6 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu belirten Audius, Katy Perry, Steve Aoki, Linkin Park’tan Mike Shinoda, Jason Derulo, Disclosure, The Chainsmokers ve Pusha T’nin de yer aldığı bir finansman turunda 5 milyon Dolarlık fon toplamayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu sanatçıların çoğu zaten daha öncesinde kripto para endüstrisine adım atmış isimler olarak biliniyor. Örneğin Shinoda, NFT koleksiyonlarını (Disclosure ile birlikte) sergilemek için zaten Audius’u kullanıyor; rapçi Nas ise erken bir Coinbase yatırımcısı olarak biliniyor. Öte yandan The Chainsmokers, çeşitli kripto para girişimlerine yatırım yaptı ve Derulo, lisanslı NFT startup Recur’un yatırımcısı olarak geçtiğimiz süreçte gündeme geldi.

Audius Nedir?

Audius, kullanıcıların ağı desteklemek için AUDIO kripto token ödülleri kazanabilecekleri merkezi olmayan ağ modeliyle bir tür müzik kooperatifi gibi hizmet veriyor. Uygulamaya yüklenen şarkıların, hepsi bir blok zincirinde yapıldığından, zaman damgalı bir menşe kaydı da bulunuyor.

Audius, Ethereum üzerinde POA Network adlı bir yan zincir aracılığıyla kuruldu; ancak yakın zaman önce blok zinciri ağı Solana’ya entegre olduğunu duyurdu. Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar, NFT koleksiyonlarını Audius profilleri üzerinde sergileyebiliyorlar.

İlgili Haber:  Şu Ana Dek NFTleri Takip Edemediyseniz Yola Buradan Başlayabilirsiniz

Ağustos ayında, Audius’un AUDIO kripto parası, video paylaşım uygulaması TikTok ile sağlanan bir ortaklığın ardından bir gün içinde neredeyse iki katına çıktı. Audius, şarkıların uygulamaya sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlamak için TikTok’un “Ses Kiti” işlevini kullanan ilk firma oldu.

CoinGecko’ya göre AUDIO, son 24 saatte %23 oranında artışla 2.69 Dolar fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar